USA senat toetas Kavanaugh' kandidatuuri lõpphääletusele panekut ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1538749740000 | amCalendar}}
Foto: Stephen Yang/Reuters/Scanpix

USA senat kiitis reedel napilt heaks vabariiklasest presidendi Donald Trumpi ülemkohtuniku kandidaadi Brett Kavanaugh' kandidatuuri lõpphääletusele paneku.

Senat toetas Kavanaugh´ lõpphääletusele saatmist 51 poolt- ja 49 vastuhäälega ning muidu parteiliini pidi kulgenud hääletusel läksid oma erakonnaga vastuollu Kavanaugh´ lõpphääletusele lubamist toetanud demokraat Joe Manchin ja seda mitte teinud vabariiklane Lisa Murkowski.

Lõpphääletus on kavas laupäeval ning tulemus ei ole veel teada, sest veel üks vabariiklasest senaator - Susan Collins - lubas jätta oma seisukoha Kavanaugh´ ametisse sobivuse üle avaldamise laupäevaks.

Trump ütles hääletuse järel, et tunneb senati reedese hääletustulemuse üle suurt uhkust.

Kavanaugh' ametissekinnitamise protsess on vallandanud Ühendriikides poliitilise tormi seoses kolme naise süüdistustega, et praegune föderaalse apellatsioonikohtu kohtunik ahistas neid 1980. aastatel keskkooli ja ülikooli ajal seksuaalselt.

Senati demokraatide liider Chuck Schumer nimetas laupäevast lõpphääletust selle protsessi häbiväärseks kulminatsiooniks, mida vabariiklased alustasid 2016. aastal demokraadist presidendi Barack Obama ülemkohtuniku kandidaadi Merrick Garlandi kandidatuuri põhjalaskmisega.

"Neil on puudulik kandidaat," lausus Schumer ja taunis vabariiklaste "põletatud maa taktikat".

#MeToo aktivistid avaldasid meelt USA ülemkohtu kohtuniku kandidaadi vastu

Liikumise #MeToo aktivistid avaldasid mitmel pool USA-s meelt ülemkohtu kohtuniku kandidaadi Brett Kavanaugh' vastu.

Los Angeleses võtsid protestimarsist osa ka mitmed seksuaalvägivalla ohvrid, kes jutustasid oma lugusid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kavanaugh' sõnul ei ole ta kedagi kunagi ahistanud, ehkki teda on selles süüdistanud kolm naist.

Senati õiguskomitee esimehe, vabariiklase Chuck Grassley sõnul ei ole FBI leinud ühtki märki Kavanaugh' väidetavast väärteost.

USA senat hääletab Kavanaugh ametissekinnitamise üle laupäeval.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: