Gripi vastu saab kuu aja vältel apteegis vaktsineerida ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Gripiviiruse vastu saab end nüüd kuu aja jooksul vaktsineerida apteegis. Katseprojekti on kaasatud 15 apteeki Tallinnas, Tartus, Jõhvis ja Kuressaares.

Apteekides vaktsineerimisega loodetakse senist kesist vaktsineeritust tunduvalt tõsta, kuna apteegid asuvad lihtsasti ligipääsetavates kohtades ning seal saab vaktsineerida ka pärast tööpäeva lõppu ja nädalavahetusel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kuna vaktsineerivad tervishoiutöötajad, mitte proviisorid, on gripisüsti saamiseks siiski kindel kellaaeg, tööpäeviti enamasti kella 16 kuni 19 ning laupäeviti kella 12 kuni 15.

Eelmisel hooajal suri Eestis gripiviiruse tagajärjel ligi sada inimest, gripi vastu vaktineeritus on meil Euroopas üks madalamaid, kõigest neli protsenti.

"Eesti inimesed võib-olla ei ole aastate jooksul aru saanud, mis tõbi on see gripp. Tuleb köha ja nohu ja läheb, tekib tunne, et no ja siis. Söön küüslauku ja tarvitan teed ja kui veab, siis olen kodus pikali, ja kui ei vea, sii käin tööl ja levitan edasi. See võimalus, et grippi saab ka ennetada, hakkab alles kohal jõudma. Tegelikult on meil vahendeid küll, et niivõrd tõsist haigust ära hoida," lausus nakkushaiguste arst ja terviseameti peaspetsialist Pille Märtin.

Eesti Apteekrite Ühenduse juhatuse liige Kristiina Sepp ütles, et vaktsineerida ei saa kõigis apteekides, vaid 15 apteegis, kus on olemas nõustamiskabinet.

"Toimub kõik sarnaselt nagu perearsti juures või kusagil mujal arstikeskuses ja hind on kõigile üks. See võib erineda vaid erinevaid vaktsiine kasutades ja see sõltub jällegi, millise hinnakirja tervishoiuteenuse osutaja on kehtestanud. Aga see ei erine sellest, kui minna perearsti juurde vaktsineerima, samamoodi tuleb tasuda," sõnas Sepp. 

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: