Taavi Sõnajalg sai kokkuleppekaristuse ja vabaneb vanglast ({{commentsTotal}})

{{1540368840000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Juuni lõpus Tallinna kesklinnas baaritülis meest kätte tulistanud Taavi Sõnajalg sai kolmapäeval Harju maakohtus kokkuleppekaristuse ja vabaneb järgmisel nädalal vanglast.

Taavi Sõnajalg (34), tema kaitsja Sven Sillar ja prokurör Natalja Lebed sõlmisid karistusleppe, mille maakohus kinnitas.

Karistusleppe järgi sai Sõnajalg ühe aasta ja 10 kuu pikkuse vangistuse, millest kuulus ärakandmisele neli kuud. Karistuse ülejäänud osa jäi talle tingimisi kaheaastase katseajaga.

Ühtlasi peab Sõnajalg tasuma viga saanud mehele 2025 eurot, millest varaline kahju on 25 eurot ja mittevaraline kahju 2000 eurot.

Kokkuleppe sõlmisel vaieldi kõige enam käitumiskontrolli määramise üle, mis tähendab, et Taavi Sõnajalg ei tohi katseaja jooksul tarvitada alkoholi, narkootikume või psühhotroopseid aineid. Lisakaristusena võeti Taavi Sõnajalalt relva ja laskemoona soetamise, hoidmise, edasi toimetamise ja kandmise õigus neljaks aastaks. Samuti peab ta käima üks kord kuus kriminaalhooldusametniku juures.

Kaitsja Sven Sillari versiooni järgi üritas Taavi Sõnajalg kinni pidada oma peksjat.

Põhja ringkonnaprokuröri Natalja Lebedi versiooni kohaselt oli toimunud kakluse provotseerija just Sõnajalg. "Täiesti kõrvalised isikud kinnitasid seda ja juba pärast seda, kui kaklus oli lõppenud, Taavi Sõnajalg rahulikult läks relva järgi, võttis relva ja tulistas," selgitas Lebed "Aktuaalsele kaamerale".

Sillar selgitas, et Sõnajalg läks kokkuleppele, sest tahtis kolme päeva pärast koju minna. "Teine võimalus oleks, et ta oleks kahe kuu pärast saanud õigeks, aga mis teha. Tema tahtis koju minna," ütles Sillar.

Süüdistus

30. juunil kell 9.15 tulistas Taavi Sõnajalg oma seaduslikust püstolist Sig Sauer Pärnu maanteel asuva baari Café VS juures tänaval 26-aastast meest käsivarde. Mees toimetati kiirabiga haiglasse ning pääses peatselt kodusele ravile.

Sõnajalg peeti kinni ning prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal ta vahistati.

Prokuratuur käivitas kriminaaluurimise karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist, mis on toime pandud tulirelvaga.

Taavi Sõnajala suhtes käivitas politsei ka väärteomenetluse, kuna ekspertiisi kohaselt oli ta baarintsidendi ajal tarvitanud kokaiini.

Kriminaalasja uuris Põhja prefektuuri kesklinna politseijaoskond ning uurimist juhtis Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili Nael, Siiri Ottender-PaasmaHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: