Kohus ei vabastanud Taavi Sõnajalga vahi alt ({{commentsTotal}})

{{1532504520000 | amCalendar}}

Juuni lõpus Tallinna kesklinnas baaritülis meest kätte tulistanud Taavi Sõnajalg pakkus kolmapäeval Tallinna ringkonnakohtus enda vahi alt vabastamise eest kautsjoniks 10 000 kuni 15 000 eurot, kuid kohus ei vabastanud teda.

"Teo tehiolud viitavad, et kahtlustatav otsustas tänaval juhuslikult võõraste inimestega tekkinud sotsiaalse konflikti lahendamiseks jämedalt kuritarvitada talle usaldatud relvaomaniku positsiooni," tõdes kohus.

Kaitsja ja prokurör selgitasid ringkonnakohtu istungil, et tänaseks on kahtlustatava relvaluba peatatud.

Kohus leidis, et relvaloa peatamine ei maanda kahtlustatava käitumise puhul tema vägivaldse käitumise riske nii märkimisväärselt, et ettarvamatu vägivaldne käitumine teise isiku suhtes ei võiks suure tõenäosusega korduda.

Lisaks nentis kohus, et pärast kinnipidamist tuvastati Sõnajalal narkojoove ehk ekspertiis tuvastas temal kokaiini tarvitamise jälgi.
Kohus märkis, et Sõnajala teo puhul iseloomustavad asjaolud viitavad temale kui ettearvamatule ja kõrgohtlikule isikule.

"Kautsjoni kohaldamise korral võib kahtlustatav vabaduses jätkata keelatud ainete tarvitamist, mis arvestades kuriteokahtlustuse asjaolusid ja temal tuvastatud narkojoovet kahtlustuses kirjeldatud teo toimepanemise ajal, kujutab endast olulist riskitegurit uute kuritegude toimepanemise ohule," nentis kohus.

"Teiseks viitavad põhjendatud kuriteokahtlustuse asjaolud, et tema agressiivsus ja vägivaldne käitumine võib vallanduda äärmiselt intensiivselt ja ettarvamatult, juhuslikult tekkinud sotsiaalse konflikti pinnalt. Ringkonnakohtul puudub käesoleval hetkel veendumus, et kahtlustatav on võimeline konkreetses konfliktsituatsioonis enda agressiivsust kontrollima, teadvustama endale sel hetkel sotsiaalsete normide või ka kautsjoni olemasolu ja järgima kautsjoni tingimusi," märkis kohus.

Taavi Sõnajala vahistamise vaidlustas ringkonnakohtus tema kaitsja vandeadvokaat Sven Sillar, kelle hinnangul võinuks kautsjon jääda miinimummäära ehk 10 000 euro kanti.

Prokuratuur oli Sõnajala kautsjoni vastu vabastamisele vastu.

30. juunil kell 9.15 tulistas Taavi Sõnajalg (34) oma seaduslikust püstolist Sig Sauer Pärnu maanteel asuva baari Café VS juures tänaval 26-aastast meest käsivarde. Mees toimetati kiirabiga haiglasse. Praeguseks on mees kodusel ravil.

Prokuratuur käivitas kriminaaluurimise karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist, mis on toime pandud tulirelvaga.

Taavi Sõnajala suhtes käivitas politsei ka väärteomenetluse, kuna ekspertiisi kohaselt oli ta baarintsidendi ajal tarvitanud kokaiini.

Kriminaalasja uurib Põhja prefektuuri kesklinna politseijaoskond ning uurimist juhib Põhja ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: