USA kirjapommide saatja elas poliitiliselt silmatorkavas kaubikus

USA-s hirmu külvanud kirjapommide saatja tabati reedel, kui ta oli teel oma kaubikusse, mis oli ta elukohaks. Silmatorkavaid poliitilisi seisukohti manifesteeriv kaubik oli ilmselt ka pommide valmistamise paigaks.

Ehkki politsei vahistas reedel Floridas 56-aastase Cesar Sayoci, keda kahtlustab 14 kirjapommi valmistamises ja laialisaatmises, pole kindel, et kõik pommid kätte on saadud. Politsei hoiatas, et mõni pomm võib vabalt alles adressaadini teel olla, kuivõrd viimased pommid saadi kätte veel reedel.

Pommid olid valmistatud PVC torust, väikesest kellast, patareist ja juhtmetest. Enamik pomme oli saadetud demokraatidele. Pommid saadeti teiste hulgas endisele välisministrile Hillary Clintonile, president Barack Obamale, aga ka investor George Sorosele ja näitleja Robert de Nirole. Kõik pommid olid ehtsad, kuid õnneks ükski neist plahvatada ei jõudnud.

Kahtlusalune saadi kätte valge kaubiku juurest, mida ta kasutas elupaigana. See oli dekoreeritud silmatorkavate poliitiliste plakatitega, näiteks Hillary Clintoni ja režissöör Michael Moore'i fotod, millele kantud punane märklaud. Samuti oli mehel mitu Twitteri kontot, kus ta avaldas toetust president Donald Trumpile ning ründas liberaale. Kahtlusalune osales 2016. aastal ka Trumpi kampaaniaüritusel.

FBI uurijad leidsid kaubikust sõdurivarustust, marke, ümbrikke, paberit, printeri jms, mis annab alust arvata, et mees kasutas kaubikut ka pommide tegemiseks ja saatmiseks.

56-aastane mees elas kaubikus, sest ta vanemad ajasid ta kodust välja. Varasemalt kasutas ta kaubikut pitsade laialiveoks, kuivõrd töötas pitsakullerina. Mehe eelmine ülemus pitsaettevõttest kirjeldas Sayocit kui avalikult valgete ülemvõimu kuulutavat, gei-, mustanahaliste ja juudivastast inimest.

Varasemalt on kahtlusalust vahistatud üheksal korral erinevatel põhjustel, mh 2002. aastal pommiähvarduse eest Florida energiaettevõttele, mil ta teatas Miami politseile, et "see saab olema hullem kui 11. september".

Sayocile esitati süüdistus lõhkeainete osariigisisese transpordi, lõhkeainete ebaseadusliku postitamise ja endiste presidentide ähvardamise eest. Kohut hakatakse Sayoci üle pidama esmaspäeval kell 14 Miamis (kohaliku aja järgi), süüdimõistmisel võib teda oodata kuni 48-aastane vanglakaristus. 

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: CNN

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: