Obamale ja Clintonile saadeti arvatav lõhkekeha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1540389240000 | amCalendar}}
Foto: Joshua Lott/Getty Images/AFP/Scanpix

USA eelmisele presidendile Barack Obamale, eksvälisministrile Hillary Clintonile ja CNN-i New Yorgi büroosse saadeti vähem kui 24-tunnise vahega arvatavat lõhkekeha sisaldavad pakid, kinnitasid ametnikud kolmapäeval.

Demokraatide kõrged poliitikud võeti sihikule vähem kui kaks nädalat enne USA 6. novembri vahevalimisi, milles nähakse president Donald Trumpi usaldushääletust.

CNN on viimased kaks aastat vabariiklasi ja Trumpi halastamatult kritiseerinud.

Teisipäeval saabus kahtlane pakk Hillary Clintoni ja tema ekspresidendist abikaasa Bill Clintoni koju Manhattanist põhja jäävas Westchesteri eeslinnas. Saadetis oli adresseeritud Hillaryle.

Obama Washingtoni residentsi saabus pakk kolmapäeval.

"Pakid tuvastati rutiinsete postikontrolliprotseduuride käigus otsekohe kui potentsiaalsed lõhkekehad ja nii nendega ka ümber käidi," ütles USA salateenistus avalduses.

Kumbki pakk ei jõudnud adressaadini ja nad ei olnud ohus, kinnitas teenistus.

USA uudistevõrgu CNN New Yorgi büroo evakueeriti kolmapäeval kahtlase paki tõttu. Politsei kirjeldas seda kui juhtmetega metalltoru, mis leiti Time Warner Centeri postiruumist.

CNN-i büroo asub Time Warner Centeri hoones.

Valge Maja mõistis demokraatide suurkujude vastu suunatud teo kohe hukka.

"Niisugune terroriseerimine on põlastusväärne, süüdlased võetakse seaduse täie karmusega vastutusele," ütles Valge Maja pressisekretär Sarah Sanders.

Obamale ja Clintonile saadetud paki sisu ei ole teatavaks tehtud ja keegi ei ole ka teo eest vastutust võtnud.

Politsei: New Yorgi kubernerile saadetud kahtlane pakk ei olnud pomm

New Yorgi demokraadist kuberneri Andrew Cuomo kontorisse saadetud kahtlane pakk ei olnud lõhkeseadeldis, teatas politsei kolmapäeval.

Kahtlane saadetis ei ole seotud arvatavate torupommidega, mis lähetati CNN-i New Yorgi büroosse ja eksvälisministri Hillary Clintoni koju samas osariigis, lisas politsei.

New Yorgi demokraadist kuberner Andrew Cuomo teatas kolmapäeval varem tema kontorisse saadetud kahtlasest seadeldisest.

"Seadeldis oli saadetud minu Manhattani kontorisse," lausus Cuomo pressikonverentsil. "Minu kontorisse saadetud seadeldis on tuvastatud ja sellega tegeldakse praegu, kui me siin kõneleme."

President Donald Trumpi äge kriitik ja kolmandat ametiaega USA rahvaarvult neljanda osariigi juhina taotlev Cuomo lisas, et ei oleks üllatunud, kui lagedale ilmub veel lõhkeseadeldisi. 

Florida politsei uurib kahtlast pakki

USA Florida osariigi politsei asus kolmapäeval uurima kahtlast pakki, mis leiti kongressi demokraadist liikme Debbie Wasserman Schultzi büroo lähedalt.

Florida meedia jagas Twitteris pilte pommirühmast, mis suundus seadusandja hoone poole Miamist 50 kilomeetrit põhjas Sunrise'i linnas.

Politsei andis korralduse piirkonnast eemale hoida.

Trump: poliitilisel vägivallal ei ole USA-s kohta

Poliitilisel vägivallal ei ole USA-s kohta, ütles president Donald Trump kolmapäeval, reageerides teadetele lõhkeseadeldiste saatmisest mitmele demokraadile, nende seas ekspresident Barack Obamale ja endisele välisministrile Hillary Clintonile.

"Ma tahan öelda, et me peame olema ühtsed ja saatma väga selge ja tugeva sõnumi, et igasugustel poliitilise vägivalla aktidel ei ole USA-s kohta," sõnas Trump.

Hillary Clinton: USA elab murettekitaval ajal

USA endine pesidendikandidaat Hillary Clinton, üks mitmest kolmapäeval pommisaadetise saanud  demokraadist poliitikust, kutsus üles rahvuslikule ühtsusele ning nentis, et riik elab murettekitaval ajal. 

"Meiega on kõik korras tänu salateenistuse meestele ja naistele, kes tabasid meile adresseeritud pakid tükk aega enne, kui need meie koju jõudsid," märkis ta. 

"Kuid see on murettekitav aeg, kas pole? See on sügavate lõhede aeg ning me peame tegema kõik, et meie riik taas kokku tuua."

Senati vabariiklaste liider taunib Obama ja Clintoni ründamist

USA senati enamuse liider Mitch McConnell mõistis kolmapäeval hukka demokraatidest poliitikute Hillary Clintoni ja Barack Obama ründamise arvatavate lõhkekehadega, nimetade seda siseriiklikuks terrorismiks.

"Ma mõistan koos kõigi ameeriklastega hukka tänased siseriikliku terrorismi katsed," ütles vabariiklane McConnell.

Endisele presidendile ja välisministrile kahtaste pakkide saatmist taunis ka esindajatekoja spiiker Paul Ryan, kelle sõnul on avaliku elu tegelaste terroriseerimine vastuvõetamatu.

New Yorgi linnapea mõistis hukka püüde terroriseerida

New Yorgi linnapea Bill de Blasio mõistis kolmapäeval hukka "püüde terroriseerida".

Blasio esines pärast politsei teadet, et uudistekanali CNN toimetusse New Yorgis saadeti lõhkeseadeldis ja valget pulbrit sisaldanud ümbrik.

"See, mida me täna nägime, oli püüe terroriseerida," ütles Blasio sündmuskohal.

New Yorgi politseiülem James O'Neill ütles, et pommirühm teisaldas lõhkeseadme ja mingit ohtu enam ei ole.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: