Valitsus andis Palo viimase miili plaanile heakskiidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: POSTIMEES/SCANPIX

Valitsuse liikmed toetasid majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esitatud plaani korraldada internetiühenduse viimase miili arendamiseks avalik konkurss ning ettevõtlusminister Urve Palo sai ülesande töötada koos konkurentsiameti ja tehnilise järelevalve ametiga välja konkursi tingimused.

Toetusmeede kogu Eesti katmiseks kiire internetiga avaneb järgmisel aastal ning kandideerida saavad kõik ettevõtjad, kes soovivad investeerida interneti valguskaabli arendamisse maapiirkondades.

Avaliku konkursi korraldamisel lähtutakse Euroopa Komisjoni määrustest ning see hõlmab kõiki Eesti piirkondi, kus praegu juurdepääsuvõrk puudub ja kuhu erasektor iseseisvalt ei plaani investeerida.

„Valitsuse kindel seisukoht on, et kõigil Eesti inimestel peab olema ligipääs kvaliteetsele internetiühendusele,“ ütles peaminister Jüri Ratas. „Inimestel peab olema võimalus saada mugavalt osa e-riigi teenustest ja tegeleda ettevõtlusega ka hajaasustusega piirkondades. Tänasel päeval see veel nii ei ole,“ lisas ta.

Juurdepääsuvõrkude rajamisega üle Eesti soovitakse valmis saada 2022. aastaks. Varem on Euroopa Liidu rahastusega toetatud interneti baasvõrgu ehitamist asulatesse ja küladesse, kuid nendest vahenditest ei olnud lubatud finantseerida kaablite viimist kodudeni.

Viimase miili projekt katab seni puudu jäänud ühendused baasvõrgust elupaikade ja ettevõteteni, kus praegu ei ole internetikasutamise võimalust või see ei ole piisava võimekusega.

Projekti kogumaht on 20 miljonit eurot, millest 10 miljonit eurot investeeritakse 2018. aastal.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: