Laulu- ja tantsupeo korraldajatel pole veel plastivabast peost ettekujutust

Ühekordsed nõud
Ühekordsed nõud Autor/allikas: Aivar Aotäht/Eesti Meedia/SCANPIX

Avalikel üritustel ühekordsetest plastnõudest täielikult loobumine võib praktikas osutuda väga keeruliseks, leiavad ürituste korraldajad.

Tallinna linnavalitsus soovib alates tuleva aasta maist keelata pealinna avalikel üritustel ühekordsete plastnõude kasutamise. Kuidas võib see mõjutada suurürituste korraldajaid, uuris Reene Leas

Ühekordsed plastnõud keelustav määrus ootab linnavolikogu heakskiitu. Abilinnapea Züleyxa Izmailova sõnul on nad ürituste korraldajatele saatnud ringkirja oma ettepanekutega ning ootavad nüüd tagasisidet.

Keelu alla minevate nõude nimistus on kõik ühekordseks kasutamiseks mõeldud plastist söögiriistad, näiteks taldrikud, noad, kahvlid, aga ka joogitopside kaaned ja joogikõrred.

Laulu-ja tantsupeo sihtasutuse teabejuht Sten Weidebaum ütles, et toetab põhimõtteliselt linnavalitsuse algatust. Aga mida toob see kaasa tuleva aasta laulu-ja tantsupeo külalistele, praegu täpne ettekujutus puudub.

"Küsimus on praktilise poole pealt, et kuidas on võimalik niivõrd suurt sündmust, nagu on laulu- ja tantsupidu, kus korraga on platsil koos praktiliselt Tartu linna jagu inimesi lühikese aja jooksul, korraldada nii, et kõiki neid nõudeid täidaks. Kindlasti me üritame leida osapooltega parimat lahendust," lubas Weidebaum.

Weidebaumi sõnul on praegu vara öelda, kas suurpeoks on vaja taotleda erandit. Ta lisas, et isegi kui osalejate toitlustamisel saavad nad partnerite abiga nõuded täidetud, siis märksa keerulisem on lugu üldalal.

"Sinna on kaasatud hästi palju erinevaid tootjaid-toitlustajaid. Kindlasti need uued nõuded panevad nende võimekuse proovile," hindas ta.

Tallinna lauluväljaku sihtasutus ise otseselt ürituste toitlustamisega ei tegele. Kontserdikorraldajad saavad puhta platsi ja peavad korrastatud platsi ka tagasi andma.

Kuidas korduvkasutatavate nõudega suurürituste korraldamine Lauluväljakul täpselt välja kukub, ei kujutanud hästi ette ka Tallinna Lauluväljaku juht Riho Rõõmus.

Jooksu-ja tervisespordi ürituste korraldaja Mati Lilliallik ütles, et nemad on juba viimased kaheksa aastat kasutanud oma üritustel papist valmistatud joogitopse ja täielikult ühekordsetest plasttopsidest loobunud.

"Kui vaatame majanduslikult kogu asja maksumust, siis hinnavahe on kordades. Aga see investeering tuleb paratamatult korraldajatel teha," märkis Lilliallik.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ERR-i raadiouudised

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: