Pärnu- ja Läänemaa kolmandad klassid pühendasid päeva robootikale

Foto: ERR

Pärnu Mai kooli kogunenud ProgeTiigri tulevikutegijad ehk Pärnumaa ja Läänemaa kolmandate klasside lapsed kulutasid päeva robootikale. Koolitajad olid samuti lapsed, kes on kolmandikest paar-kolm aastat vanemad.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) korraldab ProgeTiigri üritusi üle Eesti. Mai koolis oli koos 530 kolmandate klasside õpilast ja 90 pisut vanemat last, kes nooremaid koolitasid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Lapsed said oma koolitaja ülesannetega hästi hakkama ja see meeldis neile. "Ma õpetan, kuidas teha puuviljade ja plastiliiniga laulu robotite abil," rääkis Uuemõisa lasteaed-algkooli 6. klassi õpilane Elisabeth Elandra Kuningas, kellele õpetas seda koolis õpetaja. "Sa lihtsalt oskad panna laule kokku ja puuviljadega seda teha," selgitas ta.

Kõike, millega robootikatundides tegeletakse, ei jõuagi üles lugeda, aga lapsed töötavad aktiivselt kaasa ja omandavad kõike väga kiiresti. Seda enam, et midagi päris võõrast selles neile polegi.

"Tegelikult alustame meie oma ProgeTiigri programmiga juba lasteaiast. Ja peab ütlema, et esimeses pooles meie üritusest, kus nad kohapeal said oma ülesandeid lahendada, olid lapsed erakordselt aktiivsed ja erakordselt tublid. Nii et me alustame tegelikult varem. Aga kolmas klass on võib-olla hea koht, kus jälle uut hingamist ja uusi mõtteid saada," selgitas HITSA ProgeTiigri projektijuht Kristi Salum.

"Tegelikult robootika ja programmeerimine minu arust on Eestis päris hästi kanda kinnitanud. On erinevaid: tehakse nii-öelda huviringi suunas neid üritusi kui ka tehakse koolides järjest rohkem, mis on tore," lisas Salum.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: