Ühistud: korteriomanikele ei tohi panna uusi kohustusi pakendikogumisel

Pakendikonteiner.
Pakendikonteiner. Autor/allikas: ERR

Korteriühistute Liit peab kavandatavat seadusemuudatust, mille kohaselt peaks korteriühistud pakendeid muudest jäätmetest eraldi koguma hakkama, korteriomanike kohustuste lubamatuks suurenemiseks.

"Korteriühistute esindajana oleme seadusemuudatusele sellisel kujul kindlasti vastu," ütles Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

"Nagu viitas oma arvamusloos Eesti Kaubandus-Tööstuskoja poliitikakujundamise ja õigusosakonna juhataja Marko Udras, suureneksid nii Eesti ettevõtete ja majapidamiste kulud rohkem kui 10 miljoni euro võrra aastas," märkis Jaadla.

"Korteriühistud peavad pakendikonteinerid (pakendi liigiti kogumiseks) juurde ostma või rentima. See kulu on põhjendamatu," ütles Jaadla. "Isegi kui mahutid tuleksid tasuta, on korteriühistud sunnitud oma jäätmemajad  suuremaks ehitama, tehes lisakonteinerite mahutamiseks suuri kulutusi. Keegi pole korteriühistus kulude olulise suurenemisega arvestanud, määratud ei ole ajakava ega ettevalmistusperioodi." 

Jaadla sõnul toob avalike pakendikonteinerite kadumine kaasa ka olukorra, kus varem avalikke konteinereid kasutanud inimesed toovad oma jäätmed korteriühistute territooriumile, konteineritesse või jäätmemajade juurde.

Jaadla hinnangul pole jutt sellest, nagu väheneks  pakendi eraldi kogumisega olmejäätmete  hulk  ei piisavalt põhjendatud.  "Niisuguse seadusemuudatuse ettevalmistamine oleks eeldanud sihtrühmadega läbiarutamist, mida antud juhul pole tehtud.  Üleminekuaeg peab olema ja alustada tuleks vabatahtlikkuse alusel üleminekust."

Korteriühistute Liitu kuulub rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: