X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Michal: Gräzin järgmistel valimistel riigikogusse ei kandideeri

Kristen Michal.
Kristen Michal. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Teisipäeval Reformierakonna kohta sapise arvamusloo avaldanud Igor Gräzin ei kandideeri eelseisvatel riigikogu valimistel.

Reformierakonna juhatuse liige Kristen Michal ütles Vikerraadio saates Uudis+, et Reformierakonda kuuluv Euroopa Parlamendi saadik Igor Gräzin ei kandideeri eelseisvatel riigikogu valimistel.

"Nendel valimistel sõber Gräzin riigikogusse ei kandideeri. Eks ta tahab olla vabam nööpnõel parempoolsete poliitikute küljes ja anda oma torgetega mõista, et nad tegutseks parempoolsemalt," rääkis Michal.

Michali sõnul tahab Gräzin olla oma aja Euroopa Parlamendis lõpuni ja alles siis otsustada, kas jätkab poliitikas või siirdub näiteks mõnda ülikooli õppejõuks.

"Gräzin on Euroopa Parlamendis üle riigikogu valimiste ehk peaaegu suveni. Muidu oleks konflikt, et ta on mõni kuu seal ja tuleks varem ära. Tema huvi on olla Euroopa Parlamendis koosseisu lõpuni. Ta on erialalt jurist ning võib töötada ka õppejõuna ja ta on ka piisavalt kindlustatud."

Küsimusele, kas Gräzinit võib sarnaselt Keskerakonnast lahkunud Peeter Ernitsat näha kandideerimas hoopis EKRE ridades, vastas Michal: "Ei, selelle ta ei ole viidanud."

Igor Gräzin avaldas kolmapäeval Õhtulehes arvamusloo, kus kirjutas, et ka Reformierakonnast on saanud vasakpoolne partei.

Michali sõnul rääkis ta Gräziniga tema artiklist ja mees olla öelnud, et oli selle kirjutanud paari kuu eest ajalehe KesKus jaoks, millest ka värvikam sõnakasutus.

"Tegelikult tahab Igor oma torgetega jõuda selleni, et riiki ja avalikku sektorit oleks vähem ja erastamist rohkem. Tema värvikas väljenduslaad tekitab vahel mõistmatust, aga kui vaadata, millele ta viitab, siis ta ju küsib, kas RKAS-i on praegusel kujul vaja. Ka mina arvan, et RKAS-ist võiks viia osa teenuseid turule. Või Nordica. Mina olin Nordica asutaja ja arvan, et ühel hetkel võiks eraomanik selle üle võtta," rääkis Michal.

Michal peatus saates ka Reformierakonna peasekretäri ametikoha ümber pühapäeval puhkenud poleemikal, kus napp neli kuud enne valimisi otsustas Kert Valdaru oma ameti maha panna. Michal ei nõustunud hinnanguga, et Valdaru põles läbi.

"Põles läbi on liiga palju öelda. Talle sattus keeruline periood. Eelmine peasekretär (Tõnis Kõiv - toim) lahkus nii, et tekitas erakonnale suured võlad, ei omanud katet neile ja ajas ebaveenvat juttu kui suured võlad tegelikult olid. Meil oli eelmise peasekretäri ajal personaliga probleeme, kus head inimesed lahkusid. Kerdi peasekretäriks oleku ajal võlad vähenesid oluliselt ja uued inimesed tulid tööle ning kõik töötasid ühise asja nimel. Põles läbi on liiga palju öelda, aga aeg oli tal kindlasti väga keeruline," selgitas Michal.

Igor Gräzin on Reformierakonna asutajaliige. Viimastel riigikogu valimistel 2015. aastal kandideeris ta Jõgeva- ja Tartumaal, kus sai 1973 häält. 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimistel sai ta 975 häält.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: