Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Erameedia kahtlustab ERR-is ebaseaduslikku riigiabi

Menu portaali avaleht, mis on erameedial pinnuks silmas.
Menu portaali avaleht, mis on erameedial pinnuks silmas. Autor/allikas: (Foto: ERR)

Eesti Ajalehtede Liit ja Eesti Ringhäälingute Liit paluvad rahandus- ja kultuuriministril hinnata, kas ERR-i kui avalik-õigusliku ringhäälingu tegevus võib olla vastuolus Euroopa Liidu riigiabi reeglitega. Põhjuseks on portaal err.ee.

"Väga lühidalt ja maakeeli: me ei taha, et ERR konkureeriks maksumaksja raha toel kommertskanalitega online-portaalides meelelahutusliku sisu tegemisega," seisab Eesti Ajalehtede Liidu tegevdirektori Mart Raudsaare 6. novembri märgukirjas ministritele Indrek Saarele ja Toomas Tõnistele, mis on kättesaadav näiteks rahandusministeeriumi dokumendiregistris.

Selles vahendatakse ajalehtede ja ringhäälingute liitude hinnangut, et ERR-i rahastamine on "potentsiaalselt vastuolus Euroopa Liidu riigiabi reeglitega", ERR-ile on jäetud "liialt vabad käed oma tegevussuundade valikul" ja "uute tegevuste alustamisel ei ole ERR arvestanud riigiabi reeglite ja protseduuridega". Uute tegevuste all peetakse silmas näiteks online-meediat, ehk portaali err.ee.

Kokkuvõttes leiavad kirja koostajad, et ERR-i tegevuse korraldamisel on mitmeid puudujääke, "mis seavad ohtu nii avalikkuse usalduse riigi kasutamise osas kui ka ausa konkurentsiolukorra Eesti meediamaastikul".

Rahandus- ja kultuuriministrite saadetud märgukirja allkirjastanud Mart Raudsaar selgitas telefoniusutluses, et "põhiprobleem on melu", ehk portaali err.ee meelelahutuse osa.

Ent see, et rahvusringhäälingul on oma uudisteportaal, on lubatav?

"Keegi ei vaidlusta ERR-i õigust oma portaalile. Küsimus on, mis materjal on portaalis. Küsimus on meelelahutuses," ütles Raudsaar.

Ilmselt pidas ta melu all silmas ERR-i portaali rubriiki "Menu", mille põhisisu moodustavad rahvusringhäälingu tele- ja raadiokanalite saadete peegeldused.

ERR-i juhatuse esimees Erik Roose jäi ajalehtede ja ringhäälingute liitude märgukirja peale nõutuks.

"Mulle jäi arusaamatuks, mis on selle [märgukirja] mõte. ERR teeb oma igapäevast tööd nii teles, raadios kui ka online-uudiste valdkonnas. Vaatajate, kuulajate ja lugejate tähelepanu kinnitavad numbrid näitavad, et meie ajakirjanikud ja kõik teised teevad head tööd. Mina tunnen sellest siirast rõõmu," ütles ta.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: