Kolm erakonda lahkusid Läti koalitsioonikõnelustelt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1542213480000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Lätis ebaõnnestus esimene katse moodustada uut valitsust. Kolm erakonda viiest lahkusid peaministrikandidaat Janis Bordansi juhitavailt koalitsioonikõnelustelt. President Raimonds Vejonis teatas õhtul, et tühistab oma otsuse Bordansi peaministrikandidaadiks nimetamise kohta ja jätkab läbirääkimisi järgmisel nädalal, pärast Läti 100. aastapäeva.

Läti valitsuskõnelused on kulgenud kaootiliselt, kui kasutada asjaosaliste endi väljendit. Kindlat toetust Uue Konservatiivse Partei liidri Janis Bordansi valitsusele on lubanud vaid üks partner neljast - Kellele Kuulub Riik. Nendega kahasse on konservatiividel 100-kohalises seimis 32 mandaati. Keerulisemaks muutus olukord juba teisipäeval, kui rahandusministeeriumi esindajatega kohtudes selgus, et konservatiivide soovid ületavad võimalusi 1,7 miljardi euro võrra. Seepeale nõudis parteühendus Arengule/Poolt! teiste põhimõtete järgi koostatud uut valitsuslepet. Kolmapäevase kohtumise järel teatasid aga kolm osapoolt - lisaks arenguparteilastele ka rahvuslased ja Uus Ühtsus - , et nemad lahkuvad koalitsioonikõnelustelt, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me ei taha lubada seda, mida ei suuda täita," ütles Rahvuslaste Ühendise esindaja Raivis Dzintars.

"Meie arvates peaks hakkama valitsusdeklaratsiooni koostama nullist," lisas Arengule/Poolt! esindaja Daniels Pavluts.

"Enamik vaidlusi toimub teemal, kuidas vaadata - kas klaas on pooltäis või pooltühi?" ütles ka Artuss Kaiminš erakonnast Kellele Kuulub Riik.

Endine Läti peaministri kandidaat, Uus Konservatiivne Partei esindaja Janis Bordans ütles, et
Uus Konservatiivne Partei sooviks sammhaaval liikuda uue eelarve vastuvõtmise poole.

Bordans ütles õhtupoolikul president Raimonds Vejonisele, et tal ei õnnestu läbimõeldud valitsust moodustada. Vejonis tagandas seepeale Bordansi kandidatuuri ja andis erakondadele järelemõtlemisaega pühadenädala lõpuni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: