Läti president nimetas peaministrikandidaadiks Gobzemsi

{{1543227900000 | amCalendar}}
Foto: Läti seim/Wikimedia Commons

Läti president Raimonds Vējonis nimetas esmaspäeval peaministrikandidaadiks oktoobrikuistel valimistel ühena kolmest uuest erakonnast seimi pääsenud KPV LV liikme Aldis Gobzemsi.

President andis Gobzemsile kaks nädalat oma valitsusele seimi toetuse saavutamiseks.

Vējonis ütles, et kui Gobzemsil ei õnnestu valitsust moodustada, võtab ta tema kandidatuuri tagasi, kuid avaldas lootust, et seekord saavutatakse uue valitsuse osas kokkulepe. 

Gobzems sõnas, et moodustab valitsuse eesmärgiga saavutada riigi ja rahva ühtsus. Kandidaat tänas presidenti "julguse eest" tema kandidatuur esitada ning lubas pühendada kogu ülejäänud elu Läti rahva heaolu ja õitsengu tagamisele.

Gobzemsi sõnul on võimalik kaasata koalitsioonivalitsuse moodustamisse kuus seimis esindatud paremtsentristlikku erakonda, peaministrikandidaat lisas, et KPV LV parlamendifraktsioon ei ole selles küsimuses veel otsust langetanud. 

Peaministrikandidaat lisas, et ettevalmistused algavad juba täna, kuid ametlikke kohtumisi ei pruugi veel toimuda. Kõigepeal arutab ta valitsuse moodustamise plaane oma fraktsioonis. 

6. oktoobri seimivalimistel kogus KPV LV 14,25 protsenti häältest, millega erakond sai parlamendis 16 kohta. 

Gobzems on peaministri kohale teine kandidaat. Jānis Bordāns Uuest Konservatiivsest Parteist (JKP), kelle president nimetas peaministrikandidaadiks 7. novembril, ei suutnud valitsuskoalitsiooni moodustada. 

Läti uues parlamendis on enim kohti Üksmeelel - 23. KPV LV-l (Kellele kuulub riik) ja JKP-l on 16 saadikukohta.

Arengu Eest/Poolt ja Rahvuslik Liit on esindatud 13, Talurahva ja Roheliste Liit (ZZS) 11 ja Uus Ühtsus kaheksa seadusandjaga. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: