Eesti 200 liikmed said avalikuks

Igor Taro
Igor Taro Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Äriregistri veebilehel on avaldatud 550 inimese nimed, kes kuuluvad 3. novembril erakonnaks muutunud Eesti 200 ridadesse.

Eesti 200 nimekirjast leiab inimesi, kes varasemalt on kuulunud teistesse erakondadesse. Enim on endisi Isamaa (IRL) liikmeid, teiste hulgas näiteks kunagine riigikogu liige Ingvar Pärnamäe ja Margus Tsahkna nõunik Teele Holmberg. Aga on ka endisi Reformierakonna (näiteks Leino Mägi), Roheliste (näiteks Paul Tammert) või Sotsiaaldemokraatliku erakonna liikmeid.

Eesti 200 on deklareerinud, et nad ei hakka oma valimisnimekirja kutsuma kuulsa nimega peibutusparte, vaid teevad panuse oma ala ekspertidele. Sama tendents torkab silma ka avaldatud erakonna nimekirjas, kus avalikkusele tuntud nimesid on suhteliselt vähe.

Lisaks erakonna loomise juures aktiivselt tegutsenud inimestele võib nimekirjast välja tuua ettevõtja Keith Siilatsi, majandusteadlase Paul Tammerti, koolitaja Tiit Elenurme, endise vanglajuhi Olavi Israeli, haridustegelase Irene Käosaare, maletaja Ülar Lauki, filmiinimesed Arko Okki, Ülo Pikkovi ja Marianna Kaati.

Eesti 200 nimekirja puhul torkab silma, et perekondadest ja suguvõsadest on erakonna liikmeks astutud suurel kiirusel ja hulgakaupa. On hulga näiteid, kus liikmeks on astunud (täisealine) laps ja tema vanem või abikaasad.

Arvuliselt kõige rohkem, kokku viis, on Eesti 200-s inimesi, kes kannavad perekonnanime Taro. Alamäe, Niinepuu ja Altroffi nimelisi liikmeid on igaühte parteis neli.

Erakond Eesti 200 registreeriti möödunud reedel, 16. novembril. Erakonnaseadusest tulenevalt peab erakond oma liikmete nimekirja esitama ettevõtjaportaali kaudu. Poliitiline liikumine Eesti 200 otsustas erakonnastumise 3. novembril, sel päeval oli neil liikmeid 543.

Esmaspäeval avalikustatud ERR-i tellitud Turu-uuringute AS-i küsitluse järgi toetas Eesti 200 kaheksa protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: