Tartu tuleva aasta eelarve kasvab 10 protsenti

Tartu raekoda
Tartu raekoda Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Tartu linnavalitsus esitas linnavolikogule 2019. aasta eelarve eelnõu, mille kogumaht on 191 miljonit eurot ning kasv võrreldes eelmise aastaga ligi 10 protsenti.

Tuleval aastal kavandab Tartu kõige suuremaid investeeringuid haridusse, aga varasemast suuremat rõhku paneb ka teede ehitusele ja sotsiaalvaldkonnale.

Tuleva aasta eelarve on ligi 18 miljoni euro võrra suurem 2018. aasta esialgsest eelarvest.

Järgmisel aastal kavandab Tartu linn lasteaedade, üldhariduskoolide ning huvikoolide õpetajate ja tugispetsialistide töötasu alammäärade tõusu. Palgatõus on planeeritud ka sotsiaal-ja kultuuriasutuste töötajaile.

Linna 2019. aasta tulude üldmahuks kavandatakse 170 miljonit eurot, sealhulgas põhitegevuse tuludeks 157 miljonit eurot ning investeerimistegevuse tuludeks 13 miljonit eurot.

Tuludest moodustavad maksutulud 51 protsenti, sealhulgas riiklikud maksud 50 protsenti ja kohalikud maksud ühe protsendi.

Linna peamisteks tuludeks on üksikisiku tulumaks summas 84,5 miljonit eurot, maamaks 1,5 miljonit eurot, linna asutuste kaupade ja teenuste müügist saadav tulu 17 miljonit eurot ning riigilt ja muudelt institutsioonidelt saadavad toetused kogusummas 61 miljonit eurot.

Tulu kohalikest maksudest (reklaamimaks, teede ja tänavate sulgemise maks, parkimistasu) kavandatakse 1,5 miljonit eurot.

Suuremad investeeringud:

· valmib Ihaste kergliiklustee, rekonstrueeritakse Variku kooli lähitänavad, Tamme puiestee, Vanemuise ja Ülikooli tänav;
· projekti SmartEnCity raames investeeritakse ligi 5 miljonit eurot, sh rattaringlussüsteemi arendamiseks 2,4 miljonit eurot;
· õppeaasta alguseks lõpetatakse Variku kooli renoveerimine ning suvel alustatakse Annelinna gümnaasiumi täisrekonstrueerimist;
· KredExi toetusega renoveeritakse Rahu 8 sotsiaalmaja, valmivad Maarja Tugikeskuse uued peremajad.

Tartu linnavolikokku jõuab eelarve eelnõu esimesele lugemisele 6. detsembril.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: