Leht: altkäemaksu võtnud haiglajuht eelistas parteikaaslasi ({{commentsTotal}})

{{1542864660000 | amCalendar}}
Mark Levin ja Mare Leppik
Mark Levin ja Mare Leppik Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravikliiniku juhataja Mark Levin, kes sai suvel altkäemaksu võtmise eest kohtus karistada, eelistas ravijärjekordade väliselt ravida oma parteikaaslasi või nende lähedasi.

Eesti Päevaleht avaldas kriminaalasja toimikumaterjale, millest nähtub, et Mark Levin käsib järjekorra väliselt võtta haiglasse sisse tuntud keskerakondlaste lähedasi.

Näiteks helistas Levin ühele töötajale ja andis korralduse võtta järjekorraväliselt haiglasse sisse Yana Toomi isa.

Levin põhjendas korraldust sellega, et Yana Toom on Keskerakonnas siiski "teine või kolmas inimene".

"Kui ta hakkab tegutsema, et nagunii helistab kasvõi Taavi Aas [Tallinna linnapea – toim] või see Mölder [abilinnapea Tõnis Mölder – toim]," ütles Levin.

Samal ajal oli selle kliiniku ravijärjekorras sadu inimesi ja haigekassa rahastatavat voodikohta tuli tavalisel inimesel oodata kuni kümme kuud, selgub Lääne-Tallinna keskhaigla hooldusravikliiniku juhtide kriminaalasja kohtutoimikutest.

Hoolduskliiniku juhataja Mark Levini telefoni kuulas keskkriminaalpolitsei selle telefonikõne ajaks juba kuu aega pealt, sest politseisse oli laekunud info, et hoolduskliiniku keskerakondlasest juht ja kliiniku õendusjuht Mare Leppik võtavad altkäemaksu vastutasuna selle eest, et kirjutavad patsiente hooldusravile või pikendavad nende ravil viibimise aega.

Suvel kinnitas Harju maakohus karistusleppe, mis tõi Levinile ja Leppikule tingimisi ühe aasta ja kuue kuu pikkuse vangistuse.

Aas: meie voodikohtade jagamisega ei tegele

Tallinna linnapea Taavi Aas kommenteeris teemat oma Facebooki lehel ja kinnitas, et tema ja abilinnapea Tõnis Mölder voodikohtade jagamisega ei tegele.

"Tänases Päevalehes on lugu hooldusravikohtade jagamisest, mida on müüdud minu ja abilinnapea Tõnis Mölderi nimedega. Kahjuks jäetakse seal mulje, nagu jagaks meie hoolekandeasutustest voodikohti. Reaalsus on see, et minu kontaktid süüdimõistetud doktor Leviniga on olnud pikkade aastate jooksul mõned üksikud, Tõnisel (Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder - toim.) aga puudusid need sootuks. Ja hooldekodukohti ei jaga meist kumbki, isegi kui keegi on kunagi oma tahtmise saamiseks meie nimedega vehkinud," kommenteeris Aas.

"Vanasti oli kombeks, et kui su nimi sattus konfliktsesse lehelukku, siis sulle vähemalt helistati enne ja küsiti kommentaari. Nüüd vist on see selline tarbetu ajakirjanduseetika kurv, mida keegi välja ei viitsi võtta. Pöördume ilmselt oma õiguste kaitseks pressinõukokku," märkis Aas.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: