Tallinna haridusamet vestleb GAG-i juhiks pürgijatega

Gustav Adolfi gümnaasiumi õppehoone.
Gustav Adolfi gümnaasiumi õppehoone. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Tallinna haridusametis toimub esmaspäeval vestlusvoor Gustav Adolfi gümnaasiumi (GAG) juhiks kandideerijatega, leidmaks asemikku sellelt kohalt detsembri lõpus lahkuvale senisele direktorile Hendrik Agurile.

Haridusamet kuulutas avaliku konkursi GAG-i direktori ametikohale välja 29. oktoobril ja kandidaadid said end esitada kuni 15. novembrini.

Haridusameti kommunikatsiooni peaspetsialist Leini Jürisaar ütles ERR-ile, et konkursid haridusasutuste juhtidele toimuvad kahes jaos - kõigepealt dokumendi- ja siis vestlusvoor.

"GAG-i direktori konkursi esimene etapp on läbitud ja täna viiakse läbi vestlusvoor," sõnas Jürisaar.

Mitu kandidaati end üles andis, haridusamet ei avalikusta, sest nende asjaajamiskorras on konkursikomisjoni protokollidele pandud kümneaastane avaldamispiirang.

Haridusameti personali- ja dokumendihalduse osakonna teatel vormistatakse kolme päeva jooksul protokoll ning siis peab ameti juhataja selle kinnitama või kinnitamata jätma.

Kas GAG-i direktor astub ametisse aasta lõpus, kui Agur sellelt kohalt lahkub, sõltub Jürisaare sõnul sellest, milline on konkursitulemus ja kas valitud kandidaat annab nõusoleku töökoht vastu võtta.

GAG-i 13 aastat juhtinud Agur teatas oktoobris, et paneb aasta lõpus ameti maha, et minna tööle haridusministeeriumisse, kus hakkab tegelema riigigümnaasiumide rajamisega Tallinnasse.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: