Agur lahkub GAG-i direktori kohalt

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Alates 2005. aastast Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi juhtinud Hendrik Agur teatas, et paneb aasta lõpus ameti maha, et minna tööle haridusministeeriumisse.

"Igal asjal on algus ja lõpp. Panen alates 29. detsembrist maha Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktori ameti, mida olen kandnud selleks ajaks täpselt 13 aastat. Koolile tuleb anda uued aktsendid ja suunitlused ning aus on, et seda suudab teha paremini uus juht, kes loodetavasti jõuludeks valitud saab," teatas Agur sotsiaalmeedias.

Ühtlasi teatas Agur, et asub uuest aastast tööle haridusministeeriumis, et hakata rajama riigigümnaasiumeid Tallinna.

"Olen loomult siiski ehitaja. Rajada kooli või koole nullist on elu võimalus ja väljakutse, mis mind kõnetab ja paneb silmad särama. Soovin mõne aasta pärast olla taas õpilaste keskel, kus on mu päriskoht ning suudan ennast tunda õnneliku ja vajalikuna," märkis koolijuht.

Selle väljakutse kõrvalt ei pea ta võimalikuks osaleda 2019. aasta riigikogu valimistel.

"Olen peatanud ka oma liikmelisuse Eesti 200 koosseisus. Teisalt näen, et on juhuste kokkulangevus - Eesti 200 hariduspoliitilised väärtued ühtivad just sellega, mida nüüd on võimalik ära teha otse ja oma kätega," lisas Agur.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: