Imavere rapsitehase tellija ja ehitaja pöörasid lepitamatult tülli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Olev Kenk/ERR

Kaks ja pool aastat Imavere rapsiseemne töötlemise tehase projekteerimisel ja ehitamisel koostööd teinud ehitusettevõte Wesico Project ja tellija Farm In Productions, on lepitamatult tülli pööranud. Tellija lõpetas ehitajaga paar nädalat tagasi koostöö ja ehitaja nõuab nüüd Harju maakohtule esitatud avalduses tellijalt 400 000 eurot tehtud tööde katteks.

Eesti piimatootjate ühisprojektina valmivale tehasele veebruaris nurgakivi pannes teatas tegevjuht Urmas Pallon, et tehase esimene etapp, 15 000 tonni mahutav teraviljahoidla peab valmis olema 2018. aasta saagikoristuseks ja aasta lõpul käivitatakse ka õlikultuuride pressimisliinid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Praeguseks on aga tellija ehitajale lepingu üles öelnud. Selgituses, miks koostööpartnerite teed lahku läksid, jäi Pallon napisõnaliseks.

"Ehitaja lepingu ülesütlemine on, jah, toimunud. Praegu käib dokumentide kokkupanek ja kooskõlastamine, nii et me ei saa seda avalikult kommenteerida," ütles Pallon, kinnitades vaid, et kõik vaidlused tulenevad lepingust.

Pallon kinnitas, et ettevõttel pole ehitaja ees maksmata arveid.

Peatöövõtja, osaühingu Wesico Project juhatuse liige Anti Mölter tunnistas, et probleemid algasid juba sellest, et projekteerimise ja ehitamise tähtajad olid liiga lühikesed.

"Aga kindlasti mängib ka suurt rolli tellija pidev rahadega hilinemine ja mittemaksmine õigeaegselt," sõnas Mölter.

"Aga kindlasti, kui me asjad seisma panime, ei olnud ta valmis tehnoloogilise poole pealt. Ja see on üks teema, milles meid süüdistatakse. Aga see leping on hoopis mitte meile, see kuulub hoopis teisele firmale, nimelt RV," lisas ta.

Mölter põhjendas, miks nad otsustasid õlitehase tellija kohtusse kaevata. "Me ei saanud oma rahasid lõpus kätte. Summad on suured ja samas on ka alltöövõtjatele rahad maksmata läbi teiste firmade. Nii et muud varianti ei jäänud üle. Ega meil palju ehitada ei jäänud - ma arvan, et kuskil kaks nädalat oleks jäänud teha ja oleks kõik asjad valmis olnud," ütles Mölter.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: