Riigikogu liikmed koostasid avalduse Ukraina toetuseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu istungitesaal.
Riigikogu istungitesaal. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Riigikogu liikmed said kolmapäevaks valmis avalduse eelnõu Ukraina toetuseks, millele oodatakse kuni esmaspäevase istungi alguseni parlamendiliikmete toetusallkirju ja siis läheb see ka ilmselt hääletusele.

"Riigikogu mõistab hukka Venemaa Föderatsiooni rünnaku Ukraina laevadele Kertši väinas ning Ukraina meremeeste haavamise ja kinnipidamise. Riigikogu rõhutab, et Venemaa peab viivitamata vabastama Ukraina laevad koos meremeestega ning võimaldama neil takistamatult liikuda Ukraina sadamatesse," öeldakse kolmapäeval koostatud avalduses.

Avalduses kutsub riigikogu üles vaba laevaliikluse taastamisele Kertši väinas ja Aasovi merel, kõiki riike toetama Ukrainat tema territoriaalse terviklikkuse kaitsel ja järgima riigikogu üleskutset mõista hukka Venemaa agressioon suveräänse Ukraina vastu ning mitte tunnustama Krimmi ebaseaduslikku annekteerimist.

Riigikogu toetab Euroopa Liidu ja NATO üleskutseid olukorra rahustamiseks ja pingete maandamiseks ning samas leiab, et kujunenud olukorras tuleb jätkata ja laiendada Venemaa vastu suunatud sanktsioone.

"Riigikogu on veendunud, et ainus lahendus püsiva rahu saavutamiseks on Venemaa poolt Ukraina vastu suunatud agressiooni lõpetamine," märgitakse avalduse eelnõus.

Riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul valmis avalduse tekst kõigi kuue fraktsiooni esindajate koostöös. Riigikogu liikmed saavad avalduse esitamiseks allkirju anda kuni esmaspäevase täiskogu istungi alguseni, edastas riigikogu pressiteenistus sotsiaalmeedia vahendusel.

Kolmapäeval teatas ka välisminister Sven Mikser, et soovib täiendavate sanktsioonide kehtestamist Venemaa suhtes Kertši väinas Ukraina laevade ründamise pärast.

President Kersti Kaljulaid nimetas pühapäeval toimunud Venemaa rünnakut Ukraina sõjalaevadele sõjaks Euroopas, riigipea kutsus rahvusvahelist kogukonda viivitamatult agressiooni hukka mõistma.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: BNS - ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: