Venemaa saatkond kritiseeris riigikogu toetusavaldust Ukrainale

Venemaa suursaatkond Tallinnas Pikal tänaval.
Venemaa suursaatkond Tallinnas Pikal tänaval. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Venemaa saatkond Eestis kritiseeris riigikogus esmaspäeval vastu võetud avaldust, milles riigikogu avaldas toetust Ukrainale.

Kommenteerides riigikogus 3. detsembril vastu võetud avaldust, milles riigikogu mõistis hukka Venemaa rünnaku Ukraina laevadele Kertši väinas, meenutas Venemaa saatkond Eestis Vana-Rooma riigitegelast Marcus Porcius Cato Vanemat, kes tavatses oma sõnavõtud Senatis lõpetada sõnadega: "Muide, ma arvan, et Kartaago tuleks hävitada".

"Selle roomlase loorberid ei anna rahu tervele reale Euroopa ja ookeanitagustele poliitikutele," teatas Venemaa saatkond ja lisas, et nende poliitikute meelest "on Venemaa süüdi kõiges", alustades USA valimistest ja lõpetades Ühendkuningriigi referendumiga.

"Kahjuks kehtib see ka kõige selle kohta, mida me praegu Eestis näeme," teatas Venemaa saatkond, märkides, et riigikogus vastu võetud avalduses korduvad räägitakse Venemaa agressioonist Ukraina vastu ning kutsutakse üles lisasanktsioone kehtestama.

"Hämmastav, et [avalduses] ei ole sõnagi nende isikute kohta, kes andsid Ukraina alustele kuritegeliku käsu sõita läbi Kertši väina, eirama hoiatusi ning mitte peatuma," seisab saatkonna avalduses. "Jääb mulje, et Kiievi oli valmis ohvriks tooma kolme laeva meeskonnad, et saada võimalus veeretada Venemaale."

"Neilt, kes süüdistavad Venemaad, tahaks küsida: kuidas oleksid käitunud teised, nende seas ka Eesti, nende territoriaalvetes oleks aset leidnud samasugune rünnak?", seisab saatkonna avalduses.

Venemaa saatkond süüdistab vahejuhtumis Ukraina presidenti Petro Porošenkot, kes püüab iga hinna eest kindlustada endale teist ametiaega. 

Venemaa saatkonna teatel halvendab Eesti soov Venemaad karistada veelgi suhteid kahe riigi vahel. "On täiesti selge, et see on selgelt vastuolus meie riikide rahvaste sooviga seada sisse heanaaberlikud, võrdsed ja vastastikku kasulikud suhted," seisab saatkonna avalduses.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: