President Kaljulaid nimetas Venemaa rünnakut sõjaks Euroopas

President Kersti Kaljulaid tegi ÜRO ränderaamistiku kohta avalduse.
President Kersti Kaljulaid tegi ÜRO ränderaamistiku kohta avalduse. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

President Kersti Kaljulaid nimetas Venemaa rünnakut Ukraina sõjalaevadele sõjaks Euroopas ja kutsub rahvusvahelist kogukonda viivitamatult agressiooni hukka mõistma.

"Pühapäeval ründas Venemaa Aasovi merel Ukraina sõjalaevu. Me peame nimetama asju õigete nimedega – see on sõda Euroopas. Ukraina rahvas on olnud sõjas alates 2014. aastast ja Krimm on jätkuvalt okupeeritud," teatas Kaljulaid teisipäeval tehtud avalduses.

Eesti president teatas, et kutsub rahvusvahelist kogukonda ja demokraatliku maailma liidreid üles temaga selles avalduses ühinema ning selgelt, üheselt ja viivitamatult Venemaa agressiooni hukka mõistma ning nõudma selle lõpetamist.

"Juhtunu vaikiv tunnistamine tähendab de facto Krimmi okupeerimise tunnustamist. Seda ei saa väärtuspõhine rahvusvaheline kogukond endale lubada. Sõda Euroopas ei tohi ega saa enam ühelgi ajahetkel olla aktsepteeritud kui asjade tavapärane seis."

Väliskomisjon ja riigikaitsekomisjon arutasid erakorralisel ühisistungil olukorda Ukrainas esmaspäeval ja väljendasid protesti seoses Venemaa agressiooniga Kertši väinas.

Riigikogu liikmed algatavad vastavasisulise avalduse eelnõu ja teevad ettepaneku menetleda seda täiskogu istungil veel sellel nädalal.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: