Saksa prokuratuur otsis läbi Deutsche Banki peakontori Frankfurdis

{{1543484040000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/REUTERS/KAI PFAFFENBACH

Frankfurdi prokuratuur ja riiklik kriminaalamet otsisid neljapäeval läbi Deutsche Banki ruume Frankfurdis.

Läbiotsimine tehti seoses rahapesu kahtlusega, teatas Saksa avalik-õiguslik ringhääling ARD.

Saksa meedia teatel on läbiotsimistesse kaasatud 170 riigiprokuratuuri, kriminaalameti, maksuameti ja politsei töötajat. Nad alustasid läbiotsimisi hommikul kuues erinevas sihtkohas Frankfurtis, Eschbornis ja Gross-Umstadtis.

Uurimise all on väidetavalt üks 50- ja üks 46-aastane panga töötaja ja veel isikuid, kelle kohta andmed puuduvad. Kriminaalametil on lähtuvalt tema käsutuses olevate nn Offshore-Leaks ja Panama-paberite andmete hindamisest alust kahtlustada, et Deutsche Bank aitas oma klientidel asutada off-shore firmasid maksuparadiisides, kusjuures kuritegelikku raha kanti Deutsche Banki arvetele, ilma et pank oleks esitanud avaldust rahapesu kahtluse kohta.

Kontsernile kuuluva ja Briti Neitsisaartel asuva äriühingu kaudu on väidetavalt ainuüksi 2016. aastal teenindatud üle 900 kliendi kogusummas 311 miljonit eurot.

Deutsche Bank teatas esmases avalduses napilt, et politsei tõepoolest viib pangas läbi uurimistoiminguid.

"See käib Panama-paberitega seotud juhtumi ümber. Me suhtleme avalikkusega kohe, kui meil on rohkem üksikasju teada. Me teeme täielikku koostööd uurimisasutustega," kinnitas pank oma ametlikus pöördumises.

Uudis on täiendamisel!

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ARD

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: