Prantsusmaal jätkuvad protestid Macroni majanduspoliitika vastu

Foto: ROMUALD MEIGNEUX/SIPA/Scanpix

Prantsusmaal jätkuvad protestid kõrge kütuseaktsiisi, toimetulekuraskuste ja president Emmanuel Macroni majanduspoliitika vastu. Ehkki president on püüdnud protestijaid rahustada, pakkudes välja läbirääkimisi ja lahenduste otsimist, on ka sel nädalavahetusel ees ootamas suurmeeleavaldused.

Teemaksu kogumise punktis teel Pariisist Brüsselisse tuleb tavaliselt maksta ligi 15 eurot. Punkti võtsid aga üle kollastes vestides meeleavaldajad, nii et teemaksu maksta ei tulnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meil on kõrini. Meil ei ole raha, inimesed töötavad ja ei tule omadega välja. See on vastik. See on vastuvõetamatu," selgitasid meeleavaldajad oma pahameele põhjuseid.

Protestid on ammu juba laiema kandepinnaga kui vaid järsult tõusnud kütuseaktsiis. President Macron ütles sel nädalal, et ei kavatse oma keskkonnahoidu soosivat poliitikat muuta, küll aga lubas ta siduda kütuseaktsiisi mootorikütuse maailmaturu hinnaga, et koosmõju ei kujuneks liiga rängaks.

Samuti lubas ta lähikuudel otsida lahendusi maainimeste toimetulekuraskustele, just maal on ühiskonna kannatus katkenud.

"See ei olnud üldse see, mida me ootasime, nii et see jätkub, kuni me saavutame tulemuse," ütles meelt avaldanud Thomas.

"Kuu lõpus ei jää meile midagi kätte. Kui üür ja maksud, autokulud ja kindlustus ära maksta, siis jääb kätte viis eurot," lisas meeleavaldaja Sandrine.

"President Macron on lubanud sel aastal maksutõusud külmutada, aga järgmisel aastal kavatseb ta taas tõsta gaasi, elektri, kütuse ja energia hinda. Ei ole võimalik välja tulla," selgitas oma pahameele põhjuseid protestil osalenud Romuald.

Barrikaadidel on siiski vaid tuhanded või kümned tuhanded prantslased, Macroni jaoks on aga suurem probleem see, et uuringute järgi toetab protestijate seisukohti ja tegevust pea kolmveerand rahvast.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: