Porošenko nõuab NATO kohalolekut Mustal merel

Ukraina president Petro Porošenko.
Ukraina president Petro Porošenko. Autor/allikas: Sergei Chuzavkov/ SOPA Images/Chine Nouvelle/SIPA/Scanpix

Pärast Venemaa agressiooni Kertši väinas on vaja NATO tuntavat kohalolekut Mustal merel, sanktsioonipaketti Venemaa vastu ja Ukraina sõjaväe tehnilise taseme tõsmist ning relvastuse tõhustamist, seisab president Petro Porošenko kodulehel.

Porošenko meenutas usutluses USA telekanalile Fox News 25. novembri sündmusi Kertši väinas, kus Vene sõjalaevad Musta mere neutraalsetes vetes kolme Ukraina laevastiku alust tulistasid ja kuut meremeest haavasid. Laevad arestiti ja 24 meremeest vahisati.

Porošenko sõnul on see agressiooniakt, millele on maailm üsna jõuliselt vastanud - reageerinud on nii USA president, Euroopa Liit, G7, G20 kui ka teised.

"Kuid need on avaldused, need on üksnes sõnad, ning vastuseks Vene presidendi Vladimir Putini tegudele on meile äärmiselt tähtis ka tegutseda," märkis Ukraina president.

"Näiteks esmalt me vajame NATO kohalolekut Mustal merel, et takistada Vene vägedel okupeerimast Musta mere ja Aasovi mere piirkonda, nagu praegu on toimumas," lausus Porošenko.

Ukraina presidendi hinnangul on Aasovi sanktsioonidepakett väga tähtis. Kui Porošenko äsja Vilniuses Leedu presidendi Dalia Grybauskaitega kohtus, tutvustas too sanktsioonidepaketti seoses agressiooniaktiga Mustal merel Kertši väina lähedal. 

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: