Viis saadikut jätsid Ukraina toetusavalduse üle hääletamata, 17 puudus

Riigikogu istungitesaal.
Riigikogu istungitesaal. Autor/allikas: Erik Peinar/Riigikogu kantselei

Riigikogu esmaspäeval toimunud istungil jätsid Ukraina toetuseks avalduse poolt protokolli kohaselt hääletamata viis saadikut, kes olid end kohalolijaks registreerinud. 17 riigikogu liiget puudus istungilt.

Kohalolekukontrolli järgi pidanuks saalis olema Valeri Korb ja Igor Kravtšenko Keskerakonnast, Helir-Valdor Seeder ja Sven Sester Isamaaliidust ja Madis Milling Reformierakonnast. Ükski neist aga avalduse poolt ei hääletanud.

Korb ütles Põhjarannikule eelmisel kolmapäeval, kui algas saadikute allkirjade kogumine selle avalduse eelnõule, et ei kavatse sellele avaldusele oma allkirja panna. 

"Ma ei kirjuta sellele alla. Ma mäletan, kui tegime suure sõu Nordstreami ehituse asjus Soome lahes. Võtsime õhku täis, rääkisime, aga midagi sellest ei tulnud. Ainult väike Eesti tegeleb sellega. Kellelgi ei ole vaja sellist asja," sõnas ta.

Madis Milling lahkus istungilt, kuna läks tegelema kõrvaltööga. Nimelt oli tal graafikus Vana Baskini teatri komöödia "Kas hakkame seksima?". Esmaspäeval anti etendus Tamsalus ning see algas kell 19.

Milling ei jõudnud riigikogus hääletust ära oodata, vaid lahkus. Milling selgitas Delfile, et ta oli eelnõu üks algatajatest ja toetab seda kahel käel, paraku venis istung tema jaoks liiga pikaks ja ta pidi enne lõpphääletust lahkuma.

Seeder ja Sester pidid osalema varem kokkulepitud üritusel esinejatena ja ei saanud seetõttu hääletusel osaleda, ütles ERR-ile Isamaa pressiesindaja.

Kell 17 alanud täiendavalt istungilt puudus protokolli kohaselt 17 riigikogu liiget.

Riigikogu võttis esmaspäeval vastu avalduse Ukraina toetuseks, milles taunivad Venemaa tegevust Musta ja Aasovi merd ühendavas Kertši väinas.
Avalduse algatajate hulgas oli 89 riigikogu liiget, seda toetas 79 saadikut. Avalduse vastu hääletanuid ei olnud.

"Riigikogu mõistab hukka Venemaa Föderatsiooni rünnaku Ukraina laevadele Kertši väinas ning Ukraina meremeeste haavamise ja kinnipidamise. Riigikogu rõhutab, et Venemaa peab viivitamata vabastama Ukraina laevad koos meremeestega ning võimaldama neil takistamatult liikuda Ukraina sadamatesse," öeldakse avalduses.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: