Stoltenberg: NATO suurendab kollektiivkaitset Venemaa agressiooni tõttu

Foto: John Thys/AFP Photo/Scanpix

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et allianns on suurendamas oma kollektiivkaitset Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas. NATO on suurendanud ka kohalolekut Mustal merel.

Brüsselis algas NATO välisministrite kogunemine kohtumisega Ukraina ja Gruusia välisministriga. NATO liikmed väljendasid toetust Ukrainale pärast Venemaa rünnakut Aasovi merel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et Aasovi mere oma kontrolli alla haaramine on järgmine samm pärast Krimmi okupeerimist ja Kertši silla ehitamist, millega Venemaa üritab kasvatada oma mõju piirkonnas.

NATO on oma kohalolekut Mustal merel samuti suurendanud.

"Üks põhjustest, miks NATO on praegu oma kollektiivkaitset tugevdamas rohkem kui kunagi varem pärast külma sõja lõppu, on Venemaa agressioon Ukraina vastu. Meil on esmakordselt väed meie ühenduse idaosas, meil on rahvusvaheline brigaad Rumeenias, meil on õhuvalve Mustal merel ja meil on suurem kohalolek merel. Kõik see saadab väga selge sõnumi NATO liitlastelt Venemaale," kõneles Stoltenberg.

Eesti välisminister Sven Mikser ütles, et Venemaale tuleb anda ka väga tugev poliitiline sõnum.

"Loomulikult on oluline ka väga tugev poliitiline sõnum ja poliitiline surve, mis, ma arvan, eeskätt on vajalik selleks, et saavutada nii laevade kui laeva meeskonnaliikmete vabastamine," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: