Eesti.ee sai uue näo

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti.ee avaleht Autor/allikas: Riigiportaal eesti.ee

Reede hommikul avalikustas Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) uue disainiga riigiportaali www.eesti.ee. Edaspidi soovib RIA keskenduda portaali sisulistele ja tehnilistele arendustele, küsides selleks tuleval aastal riigilt üle miljoni euro.

Portaali eesti.ee avaleht on üles ehitatud lähtudes olulistest elusündmustest ja teenustest, nagu pereloomine, lapse sünd, elukohavahetus ning ettevõtluse alustamine. Need on RIA andmetel kõige sagedamini otsivad teemad portaalis.

Nii välimuselt kui ka tehniliselt oluliselt uuenenud veebileht kohandub hästi nutiseadmele – mobiiltelefoni või tahvelarvuti ekraani suurusele. Portaal on uuel platvormil ning see on tehniliselt tugevam, lubab RIA.

Eesti.ee on käigus olnud üle 15 aasta. "Tehnoloogia on vahepeal nii palju arenenud ja muutunud, mille tõttu oleme seni tegelenud pigem aegunud süsteemide parandamise kui uute arendamisega. Täna, uuele disainile ja platvormile üle minnes, oleme heas stardipositsioonis, et liikuda edasi sisuliste ja tehniliste arendustega," ütles riigiportaali juht Raimo Reiman ning lisas, et suurem töö on alles ees.

Reimandi sõnul näeb portaali tulevikuvisioon ette, et eesti.ee lehel olles saab inimene kõik riigiga seotud toimingud, olgu see siis lapse sünd, lasteaia- või koolikoha taotlemine, tehtud ühe sisselogimisega. "Soovime suurendada riikliku e-postkasti kasutamist ning andmejälgija teenust," märkis riigiportaali juht.

Viimati tegi riigiportaal uuenduskuuri läbi 2017. aasta juunis, kuid arendused jäid lõpuni viimata peaasjalikult portaali töötajate vahetuse ja ebaõnnestunud arenduspartnerite valiku tõttu. Järgmiseks aastaks plaanib RIA taotleda riigiportaali arendustöödeks üle miljoni euro.

Eesti.ee-d külastab igapäevaselt 20 000–30 000 inimest, selles on üle 1300 riigiga seotud artikli ning ligi 3000 asutuse kontaktandme. Portaali postkasti (@eesti.ee lõpuga), kuhu riigiasutused edastavad inimestele olulist ja vajalikku infot, on suunanud enda erameilile üle 400 000 kodaniku ja ettevõtte. Üle 800 000 inimese on eesti.ee kaudu enda isiklikke andmeid vaadanud.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: