Amet sõlmis sotsiaalkaitse e-teenuste arenduseks 8 miljoni eurose lepingu

E-teenused
E-teenused Autor/allikas: Stanislav Moshkov / Õhtuleht

Sotsiaalkindlustusameti Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskus (TEHIK) allkirjastas kolmapäeval tarkvarafirmadega Nortal ja Iglu raamlepingud sotsiaalkaitse valdkonna e-teenuste täiendavate arendustöödeks mahuga kaheksa miljonit eurot.

"Tööde käigus mõtleme läbi ja küsime klientide käest, kuidas nemad soovivad teenuseid kasutada. Selle tulemusena muudame teenuste loogikat tervikuna, mitte ei ehita pelgalt infosüsteemi," ütles sotsiaalkindlustusameti juht Egon Veermäe pressiteate vahendusel. Tema sõnul on sündmustepõhiste teenuste arendamine sotsiaalvaldkonnas ühtemoodi nii keeruline kui ka mahukas. "Tänu uutele lepingutele saame teenuste arendamisega veelgi kiiremini edasi liikuda," lisas Veermäe.

Amet alustab uute partneritega abivahendite teenuse ümberdisainimist, muudetakse mugavamaks piiriülese töötamise vormistamine, alustatakse pensionireformi arendustega ja tehakse muid õigusaktidest tulevaid teenuste muudatusi, teatas sotsiaalkindlustusamet.

Abivahendite teenuse esimese etapi tulemused peaks jõudma inimesteni 2020. aasta alguses. Ka alustatakse pensionireformi muudatustega. Uutel alustel pensioni summade arvutamine hakkab toimuma uues süsteemis 2021. aastal. Veel muudetakse mugavamaks piiriülese töölähetuse vormi (A1) taotlemine ja esitamine ning tehakse muid õigusaktidest tulevaid teenuse muudatusi.

"Rakendame oma varasemat kogemust nii riigi- kui ka erasektori projektidest panustamisel Eesti inimestele nii olulise valdkonna süsteemide arengusse. Mitme partneri vahel tööde jaotamine tekitab tervislikku konkurentsi ja tagab tellijale lõppkokkuvõttes igati parima tulemuse," ütles Iglu tegevjuht Kristjan Aiaste lepingu sõlmimisel .

Nortali Eesti arendusüksuse juhi Ats Albre sõnul on ettevõttel hea meel olla partneriks ka sotsiaalkaitse infosüsteemi platvormi täiendavate arendustööde juures, mille tulemusel muutub kriitilise tähtsusega teenuste kättesaadavus umbes 700 000 inimese jaoks Eestis oluliselt mugavamaks.

Selle aasta alguses kuulutas TEHIK välja riigihanke, et leida partnerid sotsiaalkaitse infosüsteemi arendustööde läbiviimiseks. Hanke maksumus on kaheksa miljonit eurot, millele käibemaks. TEHIK-u sotsiaalkaitse talituse juhataja Martin Hundi sõnul osales hankes viis pakkujat, võitjate puhul osutus määravaks töötunni hind ja proovitöö.

Arendustööd jätkuvad ka 2018. aastal sõlmitud raamlepingute alusel, kus Nortali ülesandeks on iseteeninduse üles ehitamine ja perehüvitiste e-teenuste arendamine ning Trinidad Wisemani ülesanne kasutajaliideste loomine kodanikele, teenuseosutajatele ja ametnikele. Kokku on tehtud töid 2,4 miljoni euro eest. Lepingu raames on plaanis tellida veel järgmistel aastatel jõustuvad vanemahüvitise muudatused ning viia kogu vanemahüvitiste teenus e-keskkonda.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: