Galerii: uus jalaväerühm võtab Malis teenistusülesandeid üle

Kaks nädalat tagasi Malisse operatsioonile Barkhane suundunud Eesti jalaväerühm Estpla-28 sooritas ühispatrulli koos Malis teenistust lõpetava rühmaga.

Eesti jalaväerühm Estpla-28 külastas ühispatrulli käigus Gaos kaht linnaosa, suheldi kohalikega ning näidati eestlaste kohalolu. Rühmaülem nooremleitnant Mart Voolaiu sõnul olid kõik patrulli käigus kohatud linnaelanikud väga sõbralikud ning altid juttu rääkima.

Estpla-28 võtab lahingvastutust üle Malis juba augusti kuust teeninud rühmalt Estpla-26. Eestlaste ülesandeks Malis on tagada Gao linnas asuva Prantsusmaa välibaasi ja selle lähiümbruse julgeolekut.

Kohalike olude ja eripäradega harjumise lihtsustamiseks mehitatakse ühiselt baasi julgestusposte ja pääslaid ning patrullitakse Gao sõjaväebaasi ümbruses. Jalaväerühm Estpla-26 lõpetab oma neli kuud kestnud missiooni tuleva nädala lõpus, mil siirdub tagasi Eestisse.

Operatsioonil Barkhane teeniva kontingendi tuumiku moodustab jalaväerühm Estpla-28, mis koosneb enamjaolt Scoutspataljoni C-kompanii võitlejatest. Rühma toetab kohapeal mehaanikutest, logistikutest, sidemeestest ja meedikutest koosnev toetuselement.

Operatsioon Barkhane on Prantsusmaa juhitav mässutõrjeoperatsioon Saheli piirkonnas mille eesmärgiks on toetada viie riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ning seeläbi tõkestada ka Euroopasuunalist ebaseaduslikku immigratsiooni ja inimkaubandust.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: