Malis alustab teenistust uus Eesti jalaväerühm

Eile pärastlõunal saabus Gao sõjaväebaasi jalaväerühm Estpla-30, mis vahetab välja seni Malis teeninud jalaväerühma.

Jalaväerühma Estpla-30 teenistus Malis algab sisseelamisperioodiga, mille jooksul tutvustab läinud aasta novembris Aafrikas teenistust alustanud jalaväerühm Estpla-28 saabunud üksusele baasi reegleid, üldist eluolu ning töörütmi, teatas kaitseväe peastaap.

Pärast paari päevast kõrbe tingimustega harjumist ning varustuse lahti pakkimist algab kahe rühma vaheline üleandmisprotsess, mis hõlmab endas ühiselt baasi pääslate kui vaatluspostide mehitamist ning ühispatrulle nii Gao linnas kui selle lähiümbruses. 

Järkjärguline vastutuse üleandmine uuele üksusele lõppeb jalaväerühma Estpla-28 varustuse hooldamisega, peale mida alustab rühm ettevalmistustega naasmaks tagasi kogumaale. 

Prantsusmaa mässutõrjeoperatsioon Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja anda seeläbi panus Euroopa-suunalise ebaseadusliku immigratsiooni ja inimkaubanduse tõkestamiseks. Lisaks Eestile toetab operatsiooni Suurbritannia transpordihelikopteritega ja Hispaania õhuväekomponendiga.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: