Malis sai plahvatuses surma prantslasest sõjaväearst

Prantsuse sõjaväelased Malis.
Prantsuse sõjaväelased Malis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Mali kirdeosas sai plahvatuses surma prantslasest sõjaväearst, teatasid teisipäeval Prantsusmaa presidendi kantselei ja armee.

Veel üks prantslane sai haavata.

Sõjaväe eestkõneleja Patrik Steigeri täpsustuse kohaselt sai kapten Marc Laycuras surma Burkina Faso piiri lähedal asuvas Gourma regioonis, kui tema sõiduk sõitis omavalmistatud lõheseadeldisele.

Haavatud sõdur toimetati kopteriga Gossi lähedal asuvasse sõjaväehaiglasse.

Mali peaminister ärgitas reedel ÜRO Julgeolekunõukogu jätma riiki umbes 15 000 rahuvalvajast koosnevat missiooni, hoiatades, et selle kahandamine tugevdab lõpuks terrorirühmitusi ja seab ohtu haprad edusammud rahu suunas. 

Soumeylou Boubeye Maiga pöördus reedel ÜRO Julgeolekunõukogu poole pärast seda, kui USA abivälisminister David Hale oli väljendanud pettumust, et 2015. aasta Mali rahuleppe jõustamisel "pole olnud märkimisväärseid edusamme". Hale'i hinnangul tuleb rahuvalvemissioon ümber hinnata. 

ÜRO Julgeolekunõukogu arutab juunis Mali rahuvalvemissiooni MINUSMA mandaadi pikendamist. 

ÜRO missioon algas pärast seda, kui islamistid hõivasid 2012. aastal riigi põhjaosa. 2013. tõrjusid Prantsuse väed nad sealt välja. 

2015. aastal sõlmitud Bamako valitsuse ja relvarühmituste vahel sõlmitud rahuleppe eesmärgiks oli taastada Malis stabiilsus, kuid see pole siiski lõpetanud islamistide vägivalda, kes on korraldanud rünnakuid ka Burkina Fasos ja Nigeris. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: