Koolist puuduv õpilane saab nutitahvli vahendusel tunnis osaleda

Foto: ERR

Pärnu Kuninga kool võitis septembris Tallinnas Kultuurikatlas toimunud haridustehnoloogia konverentsil ainulaadse nutitahvli aastase kasutusõiguse. Tegemist on nutitahvliga, mis aitab haiguse tõttu kodus viibival õpilasel võimalusel koolitunnis osaleda.

Teistes Eesti koolides nutitahvleid veel pole ja Kuninga kooli kogunenud Pärnu õpetajad nägid seda lahendust esmaspäeval esimest korda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kodus oma nutiseadmest tundi jälgiv õpilane näeb oma klassi ja kui ta ise õpetajalt midagi küsida soovib, saab ta seda teha. Ta saab koduarvutis ülesande ära lahendada, õpetaja näeb lahendit ja annab sellele hinnangu.

Õpetajad saavad sellesse keskkonda isikliku konto, nii on võimalik luua suhtlusgruppe ning vahetada ideid ja mõtteid.

"Täna paigaldame Kuninga põhikooli Cisco toodetud interaktiivse tahvli, mis ei ole lihtsalt ainult tahvel, vaid on ka videokonverentsi seade. Selle mõte on, et õpetaja saab oma tundi läbi viia läbi selle interaktiivse tahvli. Ja kui mõni õpilane miskipärast ei saa tunnis osaleda - on ta siis reisil või kodus haige -, siis kõike, mida õpetaja sinna tahvlile joonistab, õpilane saab kodus enda arvutis vaadata ning olla tunnis interaktiivselt kohal ja täiendada õpetaja esitletud materjale," selgitas ByteLife Solutions suurkliendihaldur Rauno Mihkelsaar.

Õpilane saab valida, kas ta näitab oma nägu arvutis teistele või ta ei soovi seda.

"Ja ta ise näeb enda arvutist kogu klassi, mismoodi tund läbi viiakse. /.../ Kuninga tänava põhikool on tõesti esimene õnnelik, kellele me selle paigaldasime. Loodame, et järgneva aasta jooksul tekib selliseid veel juurde," ütles Mihkelsaar.

Uus tahvel annab õpetajale võimaluse kogu tunniks vajaliku materjali varem salvestada, olgu need siis fotod, õpikutekst või ülesanded.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: