Reinsalu Mikseri umbusaldamisest: kõik võimalused on laual

Urmas Reinsalu.
Urmas Reinsalu. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul kaalub Isamaa nüüd "kõiki võimalusi", mis puudutab Eesti toetusest ÜRO ränderaamistikule kaasnevaid järelmeid.

Valitsuse pressikonverentsil küsis Delfi ajakirjanik, kas pärast Eesti saadiku toetust ränderaamistikule ÜRO peaassambleel plaanib Isamaa ühineda EKRE plaanitava umbusaldusega välisminister Sven Mikserile.

"See oli kehv hääletus Eesti Vabariigi saadiku poolt teda isiklikult süüdistamata, sest ta tegutses välisministrilt saadud mandaadi alusel," ütles Reinsalu. "Et Eesti esindajat Marrakechis polnud, oli mõistlik. Ja meil on ka hea meel, et valitsus otsust ei langetanud. Kaalume nüüd kõiki samme, kõik võimalused on laual."

Ajakirjaniku täpsustavale küsimusele, kuidas Isamaa plaanib konkreetselt vastata EKRE ettepanekule ühineda Mikseri umbusaldamisega, vastas Reinsalu: "Ma vastasin teile, aga teile ei kõlba mu vastus. Me tegeleme sellega, et sellest leppest Eesti Vabariigile õiguslikke ja poliitilisi järelmeid ei tekiks."

EKRE ootab Isamaa tuge

Kolmapäeval välisministeeriumi juures meeleavalduse korraldanud EKRE on alustanud ka allkirjade kogumist. Isamaa fraktsioon ei ole veel otsustanud, kas nad lähevad koalitsioonipartnerist välisministri umbusaldamisega kaasa või mitte.

"Me ei tea mis Isamaa teeb, me ju teame, et nad blufivad. Kui nemad tuleksid, siis me saaksime 21 allkirja kokku, meil on seal akna all ka paar inimest, kellega on juttu olnud," ütles Mart Helme "Aktuaalsele kaamerale".

Priit Sibul rääkis, et seni on ta allkirjade kogumisest kuulnud vaid riigikogu koridoride peal.

"Kui EKRE midagi sellist alustab, siis ma loodan, et ta jõuab ka nende juurde kelle käest tal allkirju vaja on. Mina olen sellest kuulnud ainult koridori peal ja teie käest, aga EKRE pole veel käinud allkirju küsimas," sõnas Sibul.

Reformierakond tõenäoliselt umbusaldamisega kaasa ei lähe. Ka nende juurde pole EKRE veel jõudnud.

"See on vastuoluline teema. Kui hinnata Sven Mikseri tegevust, ta oli hooletu ja ükskõikne selles teemas, aga mitte lõpuni välja. Kehv töö välisministri poolt, aga ma ei usu et see on põhjus teda umbusaldada," ütles Reformierakonna fraktsiooni esimees Jürgen Ligi.

Toimetaja: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: