Nordica lisab lennukiparki veel ühe CRJ900 tüüpi lennuki

Üks Nordica CRJ900 tüüpi lennukeist.
Üks Nordica CRJ900 tüüpi lennukeist. Autor/allikas: Nordica

Nordica kasvatab oma lennukiparki veel ühe CRJ900 tüüpi lennukiga, mille ostmiseks ning Nordicale rentimiseks emiteerib riigile kuuluv Transpordi Varahaldus OÜ 10 miljoni euro ulatuses võlakirju. Võlakirjad ostavad võrdsetetes osades LHV pensionifondid ja LHV Pank.

Transpordi Varahaldus OÜ (TVH) emiteeris detsembri lõpus 10 miljoni euro ulatuses võlakirju kaheksa-aastase tähtajaga.

TVH juhatuse liikme Ergo Blumfeldt sõnul on tegemist seni kuut CRJ900 tüüpi lennukit omanud äriühingu tegevuse järk-järgulise laiendamisega, mille eelduseks on olnud põhjalik finantsanalüüs ning senise äriplaani ootustekohane täitmine. Juhatuse hinnangul kujuneb TVH 2018. majandusaasta kasumiks ligi kolm miljonit eurot.

TVH on riigi äriühing, mille eesmärgiks on toimida investeerimisettevõttena, finantseerida ja hallata investeeringuid põhivaradesse transpordisektoris.

LHV pensionifondide juht Romet Enok märkis, et TVH võlakirjade investeering pakub kõrgemat tootlust kui tänastes tingimustes rahvusvahelistelt turgudelt leitav.

Uus lennuk on juba rakendatud lennuteenuste osutamiseks Skandinaavia lennuettevõttele SAS.

Nordica juhatuse esimehe Hannes Saarpuu sõnul pakub tänane turusituatsioon võimalusi oma teenuste ekspordimahte suurendada. "Kui Tallinnas on hetkel pakkumine suurem kui nõudlus, siis on meil mõistlik olla seal, kus me saame oma äri kasumlikult kasvatada. TVH võlakirjade emissioon on heaks näiteks investorite usust meie plaanide jätkusuutlikkusse," lisas Saarpuu.

Omandatud õhusõiduki näol on tegemist Kanadas Bombardieri tehases toodetud ja hästi hooldatud lennukiga, mis on võrdväärne seni Nordica lennukipargis olevate lennukitega. Eesti lennufirma jätkab sama lennukitüübi strateegiat, et maksimeerida lennukipargi kuluefektiivset käitamist.

Varem on TVH teostanud võlakirjaemissiooni 2017. aastal, mil väärtpabereid emiteeriti 25 miljoni euro väärtuses, mille abil omandati toona kaks CRJ900 tüüpi lennukit.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: