Läti ametnik: Moneyvali soovituste rakendamine võib viibida

Läti rahapesuvastase ameti juht Ilze Znotina.
Läti rahapesuvastase ameti juht Ilze Znotina. Autor/allikas: Zane Bitere/LETA/Scanpix

Viivitused Läti uue valitsuse moodustamisel võivad tekitada viivitusi ka Euroopa Nõukogu finantskuritegude vastase komitee Moneyvali soovituste rakendamisel, hoiatas Läti rahapesuvastase ameti juht Ilze Znotina.

Ameti juht avaldas siiski ka lootust, et valitsuse moodustamise järel on poliitilist tahet finantssektori probleeme lahendada, kuivõrd seda on väljendanud nii president kui ka peaministrikandidaat ja uue seimi liikmed.

Tema sõnul on aga väljendatud muret, kas uus valitsus on Moneyvali soovitustele pühendunud.

Znotina nõustus Läti finants- ja kapitaliturgude komisjoni (FKTK) esimehe Pēters Putniņši arvamusega, et Moneyvali viimane raport oli Läti suhtes liiga karm. Znotina arust ei ole Läti piisavalt selgitanud, mida on finantssektori olukorra parandamiseks tehtud.

"Läti lihtsalt ei leidnud õigeid sõnu," nentis Znotina.

Ta märkis, et Läti on Moneyvali soovituste rakendamiseks koostanud plaani, mis hõlmab enam kui 100 meedet, mille Läti tahab kehtestada aasta lõpuks. Mõne meetme tähtaeg on praegu aga edasi lükatud. Kolmapäeval vaatab plaani üle seimi kaitse-, sise- ja korruptsiooni ennetamise komisjon.

ABLV Banki vabatahtlik likvideerimine näitab Znotina hinnangul edusamme, mida Läti finantsjärelevalve ja muud ametid on teinud.

"Me oleme veel kaugel olukorrast, kus me võiks puhata.. Me oleme alles teekonna alguses ja on veel palju teha," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: