Läti korruptsioonitõrjebüroo puistas panka ABLV

{{1580210640000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Läti korruptsioonitõrjebüroo KNAB töötajad otsisid teisipäeval läbi likvideeritavat panka ABLV.

Büroost öeldi, et toimingud võeti ette peaprokuratuuri ülesandel, kuid üksikasjalikumat teavet andmast keelduti.

BNS-i andmetel saabusid panka terroritõrjeüksuse Omega liikmed. 

ABLV pressiesindaja Janis Bunte ütles BNS-ile, et teisipäeval saabusid panka korrakaitseametkondade töötajad, kuid pangal puudub teave, mis nende tegevuse tingis.

"Nii pank kui selle aktsionärid on eelnevalt kinnitanud oma koostöövalmidust ja ka teevad seda kõikide ametkondadega. Pank tagas rahandusluureteenistusele oma andmeajaloole täieliku ligipääsu," ütles Bunte.

Veebruaris 2018 otsustas ABLV aktsionäride erakorraline koosolek oma klientide huvide kaitseks ja arvestades Euroopa keskpanga otsust tema likvideerimiseks end ise likvideerida.

Pank sattus raskustesse pärast USA rahandusministeeriumi finantskuritegudevõrgustiku (FinCEN) avaldust kavandatavatest sanktsioonidest ABLV vastu, sest see osales rahapesuskeemides.

ABLV panga läbiotsimine võib olla seotud 50 miljoni euro pesemisega

Läbiotsimine ABLV pangas võib olla seotud vähemalt 50 miljoni euro pesemise asjaga.

Prokuratuuri esindaja Laura Majevska sõnul otsivad panka läbi prokuratuuri organiseeritud kuritegevusega võitlemise osakonna, maksuameti ning rahaturukomisjoni töötajad. Lätis ja välismaal toimub koostöös välismaiste korrakaitseametkondadega sellega rööbiti veel 20 läbiotsimist.

Majevska sõnul on läbiotsimised seotud rohkem kui 50 miljoni euro pesemisega ühes rahandusasutuses.

Kriminaalasja materjalide kohaselt seadustas mitme riigi kodanikest koosnev rühm 2015-2018 kuritegelikul teel saadud raha, muu hulgas toimusid ühe Läti rahandusasutuse kaudu fiktiivsed tehingud.

Uurijad arvavavad, et selle kuritegeliku rühma tegevust toetasid nii pank kui selle töötajad ja nad ei takistanud neid ülekandeid.

Kriminaalasi algatati dokumendivõltsimise ja rahapesu paragrahvi alusel. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: