Tapal teenivad Taani sõdurid said kätte missioonimedalid

Teisipäeval kaitseväe Tapa linnakus korraldatud pidulikul rivistusel andsid kaitseminister Jüri Luik ja kaitseväe juhataja asetäitja kindralmajor Indrek Sirel NATO lahingugrupi Taani kontingendi sõduritele üle rahvusvahelises sõjalises operatsioonis osalenu medalid.

Kaitseminister Luik tänas Taani kontingenti nende teenistuse eest Eestis ja rõhutas, et Taani vabatahtlikud mängisid väga olulist rolli juba Vabadussõjas.

Taani vabatahtlike kompanii 189 meest osales alates 4. aprillist 1919 Vabadussõja lahingutes.

Kaitseminister avaldas lootust, et taanlaste teenistus NATO lahingugrupi raames vastas kõigiti ootustele väljaõppe osas, kui aitas luua vajalikke kontakte ning arusaama nii siinsest maastikust kui inimestest. "Need kõik osa tõeliselt integreeritud kaitsest," ütles Luik, kelle sõnul on taanlaste teenistus Tapal kõrgelt hinnatud. Ootame teid Eestisse kindlasti tagasi, sõnas Luik.

Rivistusel said medali ligi 200 Taani sõdurit tänuks eeskujuliku teenistuse ja silmapaistva koostöö eest lahingugrupi liikmena.

Rivistusel osales ka Taani kuningriigi suursaadik Eestis Kristina Miskowiak Beckvard.

Hetkel Briti ja Taani sõduritest koosnev 1200-liikmeline NATO lahingugrupp alustas Tapal teenistust 2017. aasta aprillis ning kuulub 1. jalaväebrigaadi koosseisu. Sel nädalal annavad Taani sõdurid oma teenistuse üle belglastele.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: