Ratas: Pettai nõuded on alusetud

Foto: Priit Mürk/ERR

Keskerakonna esimehe Jüri Ratase hinnangul on reklaamiärimees Paavo Pettai ligi 1,3 miljoni euro suurune nõue erakonna vastu alusetu.

Intervjuus "Pealtnägijale" väitis reklaamiärimees Paavo Pettai, et ta osales Keskerakonnale varjatud annetamises. Pettai väitel jättis ta aastate jooksul Keskerakonnale esitamata 1,27 miljoni euro eest arveid, mis tähendab Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni hinnangul varjatud rahastamist. Ratas ütles, et Pettai jutt ei vasta tõele.

"Tegemist on inimesega, kes on töötanud lähedaselt Keskerakonna eelmise esimehega. Enamus meist (Keskerakonna tänastest juhtidest - toim) on omanud isiklikku kokkupuudet temaga väga vähe. Tema väited on alusetud. Jah, Eesti on õigusriik ja kohus peab seda menetlema. Aga selline hirmutamine ja pool valeinfo levitamine, need ei päde väga," rääkis Ratas Vikerraadio saates "Stuudios on peaminister".

Saatejuhid uurisid Keskerakonna esimehelt ka selle kohta, et kui 2018. aasta lõpus oli Keskerakonnal 400 000 euro eest rohkem võlgu kui varasid, siis kust võtab Keskerakond raha, et olla käimasolevas valimiskampaanias üks suuremaid kulutajaid.

"Raha tuleb peamiselt kolmest allikast: liikmemaksud, annetused ja riigieelarveline toetus, millest viimane moodustab lõviosa. Ka erakond peab ise pingutama ja käituma säästlikult. Ja kui räägitakse Keskerakonna miinusest netovaraga, siis Keskerakond teeb täna tekkepõhist eelarvet, mitte kassapõhist eelarvet. Keskerakond on võtnud 2018 üles 300 000 eurot, mis kulub 2019. aasta valimiskuludeks."

Ratas väitis, et paljud aastatetagused probleemid Keskerakonna rahasjade ümber on saanud lahenduse.

"Keskerakonnal on olnud aastate eest valesid tegusid ja samme. Kui 2016. aasta novembris toimus Keskerakonna kongress ja valiti uus esimees, siis võtsime suuna, et teeme oma rahaasjad korda. Müüsime oma büroo 1,8 miljoni euro eest, et oma kohustused katta."

Mis puudutab Tartu maja müüki, siis Ratase sõnul ei protesti Keskerakond, et peavad tagasi maksma 220 000 eurot, kuid erakond soovis ERJK-lt ajapikendust.

"Meie palve ERJK-le oli, et kuivõrd on käimas valimiskampaania ja see nõuab vahendeid, kas oleks võimalik teha maksegraafikud. ERJK seda ei võimaldanud, mille järel palus Keskerakond kohtul seda võimaldada. Kui kohus seda ei võimalda, siis loomulikult maksme selle ära. Me oleme sellest tegelikult 24 500 eurot juba maksnud, aga oleme palunud ajatamist 195 500 eurole." 

Keskerakonna Tartu maja saaga ulatub 2010. aastasse. Parteile pärandati majaosa ja erakond müüs selle 2011. aastal kauaagsele kaastöötajale Paavo Pettaile 250 000 euro eest. Pettai müüs majaosa 2014. aastal edasi 30 000 euroga ja ERJK hindas, et tegelikult oli esialgne tehing osaliselt varjatud annetus, mis kuulub tagasinõudmisele.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: