ERJK tegi Keskerakonnale ettekirjutuse 1,28 miljoni euro tagastamiseks

{{1549539060000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi

Erakondade rahastamise järelevalve komisjon (ERJK) otsustas neljapäevasel istungil teha Keskerakonnale ettekirjutuse tagastada OÜ-le Midfield 1,28 miljonit eurot, mis puudutab tehinguid reklaamiärimees Paavo Pettaiga ja on komisjoni hinnangul käsitletavad keelatud annetusena. Keskerakond lubas otsuse osas pöörduda kohtusse.

ERJK aseesimees Kaarel Tarand ütles ERR-ile, et Keskerakond esitas neile tähtajaks 25. jaanuariks küll igasuguseid selgitusi, kuid mitte vettpidavaid tõendeid.

1,28 miljonit eurot jaguneb kaheks: sellest üle poole on Keskerakonna huvides tehtud kulutused ja kolmandik on mõistlik töötasu ehk arved, mille Pettai firma Midfield jättis omal ajal Keskerakonnale esitamata, sest parteil polnud raha.

Keskerakonnal on ettekirjutuse vaidlustamiseks kohtus aega 30 päeva. "Keskerakonna senist käitumist arvestades on meil põhjust arvata, et seda nad ka teevad," märkis Tarand.

Keskerakond teatas meediale saadetud avalduses, et ERJK otsus pole tõsiseltvõetav ja nad pöörduvad kohtusse. Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb väitis, et pole ühtegi lepingut, arvet või muud tõestust, et aastatel 2009-2015 on Midfield OÜ jätnud esitamata enam kui 1,27 miljoni euro eest arveid ning seda on korduvalt tõendatud ka ERJK-le.

"Vastupidi, oleme aastatel 2009-2016 tasunud Midfieldile 2 253 424,98 eurot. Sellele summale lisandus arbitraažikohtu otsus, mille järgi maksti Pettaile 533 000 eurot. Oleme kõikide teenuste eest tasunud ja enamgi veel," kinnitas Korb.

Korbi sõnul on Keskerakond tasunud OÜ-le Midfield arveid suuremas ulatuses, kui OÜ Midfield omakorda tarnijatele. "Samuti on komisjoni poolt jäänud kontrollimata viimati aastal 2014 majandusaasta aruande esitanud Pettai ettevõtte tegelik majanduslik seis ja raamatupidamine," tõi Korb välja.

Korb lisas, et arvestades rohkeid vastuolusid, aga ka seda, et Pettai pole pöördunud kohtusse ning võimalikud nõuded oleksid seaduse järgi aegunud, on ERJK otsus arusaamatu.

"Ei ole usutav, et kui Pettaile oldaks niivõrd suures ulatuses võlgu, jätaks Midfield võlgnevuse väljanõudmiseks kohtusse hagi esitamata. Ärimees pöördus hoopis ERJK poole, kus poliitikud tegid vaatamata ilmsetele vastuoludele valimiste eel kahetsusväärse otsuse. Olen täiesti veendunud, et kohus lükkab ERJK ja Pettai argumendid ümber," rõhutas Korb.

Intervjuus "Pealtnägijale" on reklaamiärimees Paavo Pettai öelnud, et ta osales Keskerakonnale varjatud annetamises. Pettai väitel jättis ta aastate jooksul Keskerakonnale esitamata 1,28 miljoni euro eest arveid, mis tähendab ERJK hinnangul varjatud rahastamist. 

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: