"Rahva teenrid": Keskerakonna segased rahaasjad heidavad neile varju

Ajakirjanikud Mirko Ojakivi, Evelyn Kaldoja ja Krister Paris heitsid laupäeval Vikerraadio saates "Rahva teenrid" Keskerakonnale ette viimaste segaseid rahaasju.

Saatejuht Mirko Ojakivi tõdes, et Keskerakonna muutumisest on räägitud palju, aga talle tundub, et olukord nende puhul on tervikuna on üsna nukker.

"Nad tõendavad, et ei saa maksta, aga selline erakond viib läbi suurt kampaaniat," lisas Ojakivi, viidates sellele, et Keskerakond ei soovi tagastada erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) otsust tasuda kohtu poolt keelatud annetuseks tunnistatud 220 000 eurot ühe maksena.

Keskerakonna majanduslik seis ja rahavood näitavad Ojakivi sõnul, et erakond on sisuliselt pankrotieelses seisus. Ta lisas, et eelnevale summale lisandub veel vaidlusalune 1,2 miljoni euro suurune tehing reklaamiettevõtja Paavo Pettaiga.

"Sporditerminoloogia kohaselt võttis Keskerakond dopingut. Spordis oleksid nad kontrollis põrunud ja neid oleks diskvalifitseeritud. Demokraatias on aga nii, et kui valimistulemused on kinnitatud, on saadud mitu mandaati rohkem, aga see tulemust ei mõjuta," tõdes Ojakivi.

Ojakivi jätkas: "Küsimus on ka veel selles, et peame arvestama, et Keskerakond võib hakata täitma tulevases valitsuses rahandusministri kohta. Erakond ei saa oma rahaasjadega hakkama, siis kuidas ta riigi omadega saab? Äkki oli Kaarel Tarandil on õigus, et Keskerakond käitubki nagu joodik palgapäeval, kui raha on, siis trillalaa ja trullalaa."

Evelyn Kaldoja sõnul saavadki parteid saavad riigilt toetust, et nad ei sõltuks kahtlastest annetustest. "Kui ikka on suured võlad, siis teeb see erakonna haavatavaks rikkamate jõudude poolt. Kaarel Tarand ei võta neid numbreid laest. Võlad on reaalsed. Eks ent lõpuks otsustab Keskerakonna valija," tähendas Kaldoja.

Kristel Paris märkis, et oma valimiskampaaniaga teeb Keskerakond investeeringut tulevikku. "Heaks näiteks on Reformierakond, kelle rahanduslik seisukord Kaja Kallase juhtimisel on selgelt paranenud," ütles Paris.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: