Punase Risti medali pälvinud Aet Urbas aitab autistide elukvaliteeti edendada

Foto: ERR

Viimsis Randvere koolis töötav erivajadustega laste klassiõpetaja Aet Urbas pälvis presidendilt Eesti Punase Risti V klassi medali

Aet Urbas sai teenetemärgi erivajadustega laste abistamise eest. Selles vallas töötab ta 19. aastat, Randvere koolis teist aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Urbas on Eesti autismiühingu liige ja teeb vabatahtlikku tööd Tallinna ja Harjumaa autismiühingus, et edendada autismispektrihäirega inimeste elukvaliteeti.

"Mulle meeldib selle töö juures see, et see on praktiline. Ma näen, et see on vajalik, et sellest saavad rõõmu lapsed, noored, täiskasvanud ja nende perekonnad. Tore, et ka ühiskonnas siis läbi vabatahtliku tegevuse või koolitöö midagi selles valdkonnas ka muutub," ütles Urbas.

Aet Urbas ütles, et talle on tähtis, et autismispektrihäirega lapsed saaksid nii hea ettevalmistuse, et nende elluastumine oleks valutu.

"Minule meeldib Aeda juures just eelkõige tema suhtumine mitte ainult erivajadusega lastesse, vaid üldse hoiak laste suhtes, see, kuidas meie, täiskasvanud peaksime arvestama eelkõige ikka sellega, mida vajab laps, ja tegema oma otsustused selle järgi," rääkis Randvere kooli direktor Leelo Tiisvelt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: