Hirve ja Gammeri süüasi viib kohtupinki 22 inimest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Pavel Gammer.
Pavel Gammer.

Riigiprokuratuur saatis kohtusse Hubert Hirve ja Pavel Gammeri maffiasüüdistuse - kokku ootab kohtutee 22 inimest ja nelja äriühingut, teiste hulgas ka allilmaliidriks nimetatud Akhmed Ozdojevit ning vandeadvokaat Viktor Särgavat.

Kohtusse jõudnud kriminaalasjas süüdistatakse Hirve ja Gammerit kuritegeliku ühenduse juhtimises ning viit meest ja kolme naist kuritegelikku ühendusse kuulumises. Süüdistuse kohaselt juhtisid 60-aastane Hirv ja 55-aastane Gammer alates 2008. aastast kuritegeliku ühendust, mille tegevus oli suunatud varalise kasu saamise eesmärgil läbivalt majandusalaste kuritegude toimepanemisele.  

Riigiprokurör Kati Reitsaku sõnul tegeles kuritegelik ühendus oma kontrolli all olevate äriühingute kaudu ulatusliku maksukuritegevusega. "Suure osa maksukuritegevusest moodustas kuritegeliku ühenduse juhtide toitlustusasutustes süsteemselt makstav ümbrikupalk. Ühenduse varalise kasu eesmärk saavutati kõrvaltegevusena korruptsiooni- ja varavastaseid kuritegusid toime pannes. Peale varalise kasu pani kuritegelik ühendus toime ka eraviisilist jälitustegevust ja käitles ebaseaduslikke tulirelvi, laskemoona ja helisummuteid," lisas Reitsak.   

Hirve ja Gammerit süüdistatakse kuritegeliku ühenduse juhtimises, eraviisilises jälitustegevuses, altkäemaksu andmises erasektoris, maksukohustuse varjamises ning täiendavalt tulirelva, laskemoona ning helisummutite ebaseaduslikus käitlemises ning tsiviilkäibes keelatud relva käitlemises. Gammerile on esitatud süüdistus ka väljapressimises. Ardot (45), Viktorit (36), Jelenat (59), Aleksandrit (46), Sergeid (49), Viljarit (50), Ingat (55) ja Innat (53) kuritegelikku ühendusse kuulumises. 

Kuritegelikku ühendusse kuulumise süüdistuse said ka kolm äriühingut – OÜ Escado Grupp, Restoplus OÜ ja Emerana OÜ.OÜ Novatek Holding sai süüdistuse soodustuskelmuse katses. 

Peale kuritegelikku ühendusse kuulumise on Ardole esitatud süüdistus dokumendi võltsimises ning soodustuskelmuse katses, Jelenale on esitatud süüdistus dokumentide võltsimises ja võltsitud dokumentide kasutamises ning maksudest kõrvalehoidmises ning Viktor Särgavale teadvalt võltsitud dokumendi kasutamises. 

Lisaks kuritegeliku ühenduse süüdistusele astuvad Aleksandr ja Sergei kohtu ette veel seoses eraviisilise jälitustegevusega, Aleksandr sai täiendavalt veel süüdistuse tulirelvade ebaseadusliku käitlemise ning tsiviilkäibes keelatud relva omamise eest. 

Lisaks kuritegelikule ühenduse juhtidele ja selle liikmetele on süüdistus esitatud Handole (41) raamatupidamisdokumentide varjamises, Akhmetile (58) esitati väljapressimises ning Ivarile (46) esitati süüdistus altkäemaksu võtmises erasektoris. 

Maksukuriteo toimepanemise süüdistuse said Mihkel (36), Galina (61), Liubov (33), Natalja (45), Raul (55), Anna (33), Niina (70) ja Svetlana (60). 

Kriminaalasjas on arestitud vara summas üle 1,3 miljoni, mille hulgas väärtuslikke ehteid, kunstiteoseid, tulirelvi, topiseid ja palju muud. Lisaks on süüdistatavate kinnisvarale seatud hüpoteeke üle 3,8 miljoni euro.  

Kriminaalasja kohtueelset menetlust viis läbi keskkriminaalpolitsei ning juhtis riigiprokuratuur.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: