USA prokuröride sõnul lekitasid venelased Muelleri uurimise tõendeid veebi

Robert Mueller.
Robert Mueller. Autor/allikas: Joshua Roberts/Reuters/Scanpix

Venemaaga seotud inimesed said enda kätte ja lekitasid internetti USA eriprokuröri Robert Muelleri kogutud tõendid selleks, et püüda diskrediteerida tema uurimist seoses Moskva väidetava sekkumisega USA poliitikasse, ütlesid USA prokurörid.

Muelleri büroo esitatud kohtudokumentidest selgub, et enam kui 1000 konfidentsiaalset dokumenti, mida büroo jagas süüdistuse saanud Vene häkkerite kaitsjatega, ilmusid hiljem failijagamise leheküljele. Lehekülge propageeriti ühe Twitteri-konto kaudu, vahendas The Guardian.

"Me saime ligipääsu eriprokurör Muelleri uurimise andmetele, kui häkkisime Vene trollijuhtumi infot sisaldavasse Vene serverisse. Te saate näha kõiki faile, mis Muelleril olid IRA [internetiuuringute agentuuri] ja Venemaa koostöö kohta. Nautige lugemist!" seisis säutsus.

Kohtudokumentide andmetel postitati säuts eelmise aasta oktoobris konto @HackingRedstone alt. Samal päeval pakuti lekitatud materjali otsesõnumi kaudu ühele ajakirjanikule.

Praeguseks on konto Twitterist kustutatud.

Muelleri kohtudokumentidest selgub, et lekitatud faile sisaldavate kaustade nimed ja struktuur on samad, mida Muelleri büroo kasutas, kui neid advokaatidega jagas, kuid need ei olnud avalikud.

Prokuröride sõnul kinnitas failijagamiskeskkond föderaalsele juurdlusbüroole (FBI), et IP-aadress, millelt materjalid üles laaditi, on registreeritud Venemaal.

Muelleri meeskonna teatel ei leidnud FBI uurijad ühtki tõendit selle kohta, et uurimise andmeid sisaldanud valitsuse serveritesse oleks häkitud. Nende hinnangul viitab see lekitamisele Venemaaga seotud inimeste poolt.

Mueller paljastas lekke kohtudokumentides, mis puudutab tema uurimist seoses Vene ettevõttega Concord Management and Consulting, mis väidetavalt rahastas Vene kurikuulsa trollivabriku IRA tegevust.

Kohtudokumentides märgib Muelleri büroo, et Concordi advokaatidele ei tohiks anda ligipääsu uurimise käigus kogutud salajastele tõenditele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: