USA võimud pidasid kinni Trumpi liitlasest nõuandja Roger Stone'i

{{1548416100000 | amCalendar}}
Foto: AP/Scanpix

Nn Venemaa juurdlust juhtiva USA eriprokuröri Robert Muelleri meeskond andis teada, et Florida osariigis peeti Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) poolt kinni poliitiline konsultant ja lobist Roger Stone.

Stone'i süüdistatakse kokku seitsmes kuriteoepisoodis - viiel korral valeütluste andmises, ühel korral ametliku menetluse takistamises ja ühel korral tunnistaja mõjutamises, vahendasid Reuters, CNN, BBC ja Fox News.

Kohtudokumendi kohaselt andis Stone esindajatekoja luurekomiteele korduvalt valeütlusi seoses oma suhtlusega organisatsiooniga, mille nimi sellest dokumendist välja ei tule. Dokumendis on ka kirjas, et Trumpi kampaania kõrged esindajad võtsid Stone'iga ühendust, et uurida tulevasi informatsiooni avaldamisi "organisatsiooni 1" poolt.

Stone peeti kinni reedel lähtuvalt vandekohtu süüdistusest.

Stone astus esimest korda kohtu ette juba reedel Fort Lauderdale'is. Ta ütles kohtuhoone juures pärast kautsjoni vastu vabastamist ajakirjanikele, et ei tunnista end süüdi.

"Ma ei tunnista end neis süüdistustes süüdi. Ma võidan neid kohtus. Mitte ühelgi juhul ma ei anna valetunnistust presidendi vastu," ütles ta.

Valge Maja pressiesindaja Sarah Sanders ütles CNN-ile, et juhtum pole kuidagi seotud president Trumpi ja kindlasti mitte Valge Majaga. "See on midagi, mis on ainult seotud selle üksikisikuga ja mis ei puuduta meid siin [Valges Majas]," sõnas ta.

Stone oli 2016. aasta valimiskampaania ajal Donald Trumpi mitteametlikuks nõunikuks ning on ka pärast seda sageli meedias Trumpi teemal sõna võtnud.

Pikka aega poliitikakonsultandiks olnud Stone'i on seoses 2016. aasta valimistega kritiseeritud seoses väidetega, et ta olevat olnud lähedastes suhetes varastatud dokumente avaldanud Wikileaksiga ning olnud kontaktis ka Demokraatliku Partei vastu küberrünnaku korraldanud Vene häkkeritega.  

Stone on neid väiteid osaliselt ka kinnitanud, näiteks Twitteri-suhtlust häkkeriga Guccifer 2.0, kuid märkinud, et midagi ebaseaduslikku pole ta korda saatnud. Samas on ta ka ise prognoosinud, et mingil hetkel võidakse talle Venemaa-juurdluse raames mingi ametlik süüdistus esitada ja seda peamiselt seoses väidetega, et tal oli eelinfot Clintonit kahjustavate varastatud andmete avaldamise kohta.

Eriprokurör Mueller uurib nii Venemaa sekkumist USA valimistesse kui ka võimalikku koostööd Trumpi meeskonna ja Venemaa esindajate vahel.

Video Stone'i kinnipidamisest:

Toimetaja: Laur Viirand, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: