USA president Trump nimetas FBI uurimist arutuks

President Donald Trump Valges Majas.
President Donald Trump Valges Majas. Autor/allikas: SCANPIX / AP

USA president Donald Trump kommenteeris laupäeval New York Timesi artiklit ja nimetas seal kirjeldatavat Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) tegevust muu hulgas "tõenditeta ja arutuks uurimiseks".

Ajaleht kirjutas reedel, et FBI avas 2017. aastal uurimise, kas president Donald Trump töötab Venemaa heaks. Vastuluure- ja kriminaaluurimine algatati pärast seda, kui Trump vallandas 2017. aasta mais FBI direktori James Comey.

Uurimise vastuluureaspekt puudutas kindlakstegemist, kas Trump töötas teadlikult või teadmatult Moskva heaks ning kas ta kujutab endast ohtu riiklikule julgeolekule. Kriminaaluurimine oli seotud Comey vallandamisega.

FBI uurimine liideti peagi erinõunik Robert Muelleri uurimisega Venemaa sekkumisest 2016. aasta presidendivalimistesse ning võimalikust koostööst Trumpi kampaaniameeskonna ja Moskva vahel, kirjutas ajaleht, lisades, et pole selge, kas vastuluureaspekti uurimine jätkub.

"Minu otsus vallandada James Comey oli hea päev Ameerikale," ütles Trump laupäeval.

"Comey oli ebaaus politseinik, keda kaitseb praegu tema parim sõber Robert Mueller," jätkas president.

USA välisminister Mike Pompeo kritiseeris samuti New York Timesi artiklit.

"Kogu see artikkel on rumal ega vääri mingisugust vastust," ütles Pompeo.

Ajaleht Washington Post kirjutas laupäeval teemat jätkates, et Trump olevat varjanud informatsiooni oma vestlustest Venemaa presidendi Vladimir Putingia.

Ajaleht kirjutas, et riigipeade omavahelise kohtumise kohta 2017. aastal Hamburgis puudub informatsioon, sest Trump olevat üritanud seda varjata.

Valge Maja endised ja praegused töötajad rääkisid väljaandele, et Trump on vähemalt ühel korral konfiskeerinud oma tõlgi märkmed Putiniga kohtumiste kohta. Lisaks olevat Trump andnud tõlkidele juhtnööre, et nad ei tohi vestelda kohtumiste üksikasjadest teiste administratsiooni ametnikega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: