Itaalia majandus pöördus kolmandat korda kümne aasta jooksul langusesse

Rooma.
Rooma. Autor/allikas: Cristiano Minichiello/AGF/SIPA/Scanpix

Itaalia majandus libises eelmise aasta lõpus langusesse. Tegemist on juba kolmanda korraga viimase kümne aasta jooksul, mil riigi majandus langeb.

Itaalia majandus langes mullu kolme viimase kuu jooksul 0,2 protsenti, vahendas The Guardian.

Kolmandas kvartalis langes Itaalia majandus 0,1 protsenti. Sisemajanduse kogutoodangu (SKT) kahanemist kahes järjestikuses kvartalis peetakse majanduslanguseks.

Eelmise aasta viimases kvartalis aeglustus kogu euroala majanduskasv - SKT kasvas vaid 0,2 protsenti.

Itaalia peab tõenäoliselt ka 2019. aasta majanduskasvu prognoosi ümber hindama.

Itaalia majandus on tasapisi kahanenud alates sellest ajast kui Liiga moodustas koalitsioonivalitsuse Viie Tähe Liikumisega. Samas lubas valitsus võimule tulles riigi majandust turgutada.

Analüütikud on süüdistanud Itaalia majanduse madalseisus Rooma ja Brüsseli vaidlusi koalitsiooni plaani üle suurendada riigieelarvedefitsiiti ja stimuleerida majandust maksukärbete ja kulutuste kasvuga.

Vaidlus kestis mitu kuud, kahjustades majanduse kindlustunnet ja tõstes Itaalia laenukulusid. Aasta lõpus jõudsid Rooma ja Brüssel kokkuleppele.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte aga süüdistab majanduslanguses väliseid faktoreid, muu hulgas USA ja Hiina kaubanduspingeid.

Asepeaminister Luigi Di Maio ütles, et majanduslangus tõestab, et Euroopa eelarvereegleid tuleks lõdvendada selleks, et Itaalia saaks oma majanduse taas kasvule pöörata.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: