Vichmanni ja Pruuli Go Group nõuab kohtus Aivo Pärna pankrotti ({{commentsTotal}})

Aivo Pärn.
Aivo Pärn.

Marcel Vichmanni ja Tiit Pruuli logistikafirma Go Group nõuab seoses tasumata võlaga kohtus ettevõtja Aivo Pärna pankrotti.

Go Groupi avaldust firma ühe asutaja Pärna pankroti väljakuulutamiseks hakkab Tartu maakohus arutama teisipäeva hommikul.

Mullu juunis jõustus kohtuotsus, mille järgi tuleb Pärnal Go Groupile täita laenulepingutest tulenevaid kohustusi 400 105 euro ulatuses.

Go Groupi hagiavalduse kohaselt sõlmisid pooled 1. septembril 2008 laenulepingu, mille järgi sai Pärn kaks miljonit krooni laenu. Pärn ei tagastanud hagejale laenu lepingujärgseks tähtajaks 31. oktoobriks 2008.

Logistikafirma ja Pärn sõlmisid 27. oktoobril 2009 lepingu kokkuleppe, mille kohaselt kohustus ettevõtja tagastama Vichmanni ja Pruuli firmale laenu hiljemalt 31. juulil 2010. Pärn ei täitnud ka seda kohustust, niisamuti ka järgmist kokkulepet, mille järgi tulnuks laen tagastada 31. detsembriks 2012.

Detsembri lõpus rääkis Pärn Eesti Ekspressile, et tema hinnangul ei olnud reaalselt tegu tagastamisele kuuluva laenuga, vaid õigusabikulude katteks antud summaga, mida kokkulepete järgi tegelikkuses tagasi maksta ei tulnudki. Pärn väljendas sarnaseid seisukohti ka kohtus, mis tema tõlgendusega ei nõustunud.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: