Taustalugu: mis seob kinnipeetud abilinnapead ja ärimeest? ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aivo Pärn ja Valvo Semilarski
Aivo Pärn ja Valvo Semilarski Autor/allikas: POSTIMEES/SCANPIX/ERR

Eile kinni peetud Tartu abilinnapead Valvo Semilarskit ja eeldatavalt kinni peetud ärimeest Aivo Pärna seob Tartus lõbustusasutusena tuntud kinnistu, kirjutab ERR-i Tartu korrespondent Madis Hindre.

2000. aastal erastas linn Tartus Turu 21 asuva hoone. Kinnistu uueks omanikuks sai 186 300 krooni, ehk tänases rahas umbes 12 000 euro eest Valvo Semilarski ettevõte Vaja Invest. Juba järgmisel aastal avas hoones uksed ööklubi Pattaya. Ning täna tunnevadki linlased Turu 21 hoonet peamiselt seal tegutsenud lõbustusasutuste järgi.

Aastate jooksul vahetusid majas tegutsevad ettevõtjad, aga ka maja külge kruvitud sildid. Läbi käisid nimed Triol, Ahi, Sumin ja Ahjualune. Aga taustal vahetusid ka maja juriidilised omanikud.

2010. aasta alguseks oli kinnistu jagatud kahe ettevõtte vahel. Neist esimene, Pinner OÜ kuulub Valvo Semilarskile, teine, Yesalfa OÜ aga Aleksander Denisoffile. Vahemärkusena olgu öeldud, et Denisoffi tunneb avalikkus kui tänaseks likvideerimisele läinud kütuseettevõtte N-Terminal Grupp ühte omanikku.

Mängu astub Pärn

Järgmine vangerdus toimus aga 2015. aastal ning see seobki omavahel eile kinni peetud Valvo Semilarski ja ärimehe Aivo Pärna.

Nimelt müüsid Denisoff ja Semilarski kinnistu edasi osaühingule Wipestrex Kinnisvara. Ning selle omanik ongi mitmeid kohtuasju läbi käinud Aivo Pärn.

Semilarski ja Pärna ärisidemed müügitehinguga aga ei lõppenud. Nimelt müüdi kinnistu koos rendikohustusega. Lepingusse lisati punkt, mis käsib hoone uuel omanikul hoida majas rentnikku. Kui pikka aega, seda me veel ei tea.

Küll aga on teada, et majas tegutses edasi osaühing Miranda, mida juhivad kahepeale Aleksander Denisoff ja Valvo Semilarski poeg Kevin. Teame ka seda, et pärast kinnistu ostu hakkas hoone uus omanik otsima võimalust maja maha lammutamiseks. Ja õige pea ta selle võimaluse ka sai.

Linn tuli vastu

Selle aasta 20. juunil andis Tartu linnavalitsus välja projekteerimistingimused ning Turu tn 21 aadressile võib ehitada uue büroohoone. Kusjuures linnavalitsus kasutas seadusepunkti, mis lubab anda projekteerimistingimused ilma muidu vajaliku detailplaneeringuta.

Rahvusringhääling otsib põhjendust ka sellele, miks taotles projekteerimistingimusi mitte maja omanik Wipestrex Kinnisvara, vaid hoopis kütusefirma Olerex vara haldamisega tegelev AS Aqua Marina.

Abilinnapea Valvo Semilarski kinnipidamist seondatakse peamiselt kahe kaasusega. Neist esimene puudutabki Turu 21 kinnistuga seotud tehinguid ning teine Tartu linna bussihanget. Õige kaudselt on bussihankega seotud ka Aivo Pärn. Nimelt juhtis just Pärn bussihanke võitnud aktsiaseltsi GoBus ajal, mil ettevõte andis pistist endisele Valga maavanemale Georg Trasanovile.

Tänaseks on kõik seaduslikud sidemed Aivo Pärna ja aktsiaseltsi GoBus vahel katkenud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: